Koszty korków w 7 największych miastach Polski – raport

Duże inwestycje drogowe przynoszą szybkie efekty dla kierowców - najszybciej „odkorkowuje” się Gdańsk i Warszawa. Jakie miasto jest nadal najbardziej zakorkowane?

Trzecia edycja raportu analizującego korki w 7 największych miastach Polski, tj. Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i w Gdańsku. Raport został przygotowany przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl. Można go pobrać w materiałach dodatkowych poniżej.

Wybrane wnioski z raportu „Koszty korków w 7 największych miastach Polski”

  • Koszty stania w korkach spadły o 52 mln zł (rok do roku).
  • Pracujący w siedmiu największych miastach Polski stracili w korkach w 2013 r. średnio 13,1 mln zł dziennie, czyli 289 mln zł miesięcznie i 3,46 mld zł rocznie.
  • Przez korki i utrudnienia w ruchu drogowym w największych polskich miastach kierowcy tracą rocznie 3,5 mld zł, czyli 2,9 tys. zł na statystycznego kierowcę.
  • W porównaniu z rokiem 2012 i 2011 widoczna jest jednak poprawa – straty kierowców zmniejszyły się odpowiednio o ponad 52 i prawie 31 mln zł rocznie.
  • Duże inwestycje drogowe przynoszą szybkie efekty dla kierowców. Najszybciej „odkorkowuje” się Gdańsk i Warszawa. Najbardziej zakorkowanym miastem jest Kraków.

Źródło: Deloitte, serwis Targeo.pl

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Oczywiście łapię się w rankignu codziennie, Łódź wita 🙂 po kilku latach przesiadłem sie na priusa hybrydę, jak policzyłem ile idzie na korki.Przy sporym aucie jest co liczyć !

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze