Koronawirus: kierowcy martwią się, czy zostaną zamknięte granice UE. Wiceminister zdradził plany rządu!

Pandemia koronawirusa po raz kolejny uderza w Europę, dlatego kierowcy żywo interesują się, czy w najbliższym czasie zostaną zamknięte granice Unii Europejskiej i czy pojawią się kolejne obostrzenia związane z transportem. Wiemy, co w tej sprawie powiedział Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji!

Koronawirus po raz kolejny atakuje na całym świecie i bardzo skutecznie wyhamowuje różne aspekty naszego życia. Niestety, w ostatnim czasie sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogorszyła, więc nic dziwnego, że kierowcy martwią, że niebawem zostaną zamknięte granice. 

Czytaj: Koronawirus a samochód – gdzie jeździmy i jak się chronimy?

W tej bardzo ważnej kwestii, na szczęście wypowiedział się Wiceminister Bartosz Gordecki, zajmujący się sprawami wewnętrznymi i admistracją. W rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradził plany rządu:

Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (…) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych.

Wiceminister rozwiał tym sposobem wszelkie wątpliwości, kierowcy póki co mogą odetchnąć z ulgą, jeśli zaplanowali jeszcze wyjazdy zagraniczne. Przypominamy jednak, że obowiązek poddania się kwarantannie wciąż obowiązuje na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, czyli z Ukrainą, Rosją oraz Białorusią.

Warto wiedzieć: Koronawirus: 1/4 polskich przedsiębiorców wstrzymuje zakup nowych aut do końca roku!

Natomiast, zgodnie z ostatnim rozporządzeniem do 13 października objęto 29 państw zakazem lotów. Na liście znajdują się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman oraz Bahamy. Zakazem lotów nie jest objęty żaden kraj UE lub strefy Schengen.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze