Koniec ze skrobaniem szyb w samochodzie

Nikt nie lubi porannego skrobania szyb. Dlatego inżynierowie Volkswagena opracowali skuteczny sposób, który szybko pomoże przygotować nasz samochód do jazdy w zimowy poranek.

Podgrzewana przednia szyba nie jest nowym wynalazkiem w branży motoryzacyjnej. Wielu producentów oferuje takie rozwiązanie od dziesięcioleci. Dotychczas stosowano delikatne druciki zatopione w szkle. Jednak w czasie jazdy pod światło ich obecność się uwydatnia, co może irytować kierowców.

Dlatego inżynierowie Volkswagena opracowali system, który nazywają bezprzewodowo podgrzewaną szybą. Pomiędzy warstwami  szkła umieszczono cienką powłokę ze srebra, która  jest przewodnikiem prądu elektrycznego i zamienia go w ciepło. Maksymalna moc wynosi od 400 do 500 wat i pozwala w kilka minut pozbyć się warstwy lodu z przedniej szyby.

Z kolei w dolnej części szyby umieszczono niewidoczne z zewnątrz druciki służące do odmrażania piór wycieraczek. 

Nowy wynalazek można wykorzystać również w lecie, gdzie cienka warstwa srebra działa jak tarcza, która chroni przed upałem. Potrafi odbić nawet do 60 proc. ciepła słonecznego i sprawić, że temperatura we wnętrzu samochodu będzie nawet o 15 stopni Celsjusza niższa. Dzięki temu klimatyzacja może szybciej schłodzić wnętrze. 

Bezprzewodowe podgrzewanie szyby jest dostępne w Golfie, Passacie, Golfie Sportsvanie, Tiguanie, Sharanie w cenie od 1220 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze