Koniec Volkswagena w rajdach WRC!

Mamy złą wiadomość dla fanów WRC z udziałem Volkswagena Polo. Wraz z końcem tego sezonu fabryczny zespół wycofuje się z udziału w rajdach. Niemiecki koncern zamierza inwestować w bardziej ekologiczne dyscypliny motorsportu.

Przez ostatnie cztery lata świat WRC stał pod znakiem dominacji Volkswagena, podobnej do czasów niepokonanego Sebastiana Loeba i jego Citroena. Tym razem Sebastian Ogier, Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkselsen wygrali niemal wszystko, co można było zdobyć. Cztery tytuły mistrzowskie tego pierwszego i 41 wygranych rajdów robi wrażenie. 

Rajd Australii, który odbędzie się pod koniec listopada będzie ostatnim, gdzie będzie można zobaczyć Volkswagena Polo R WRC na rajdowych oesach. Po zakończeniu sezonu Volkswagen wycofuje się z działalności w tej dyscyplinie, a kierowcy mogą szukać nowego zatrudnienia. 

Co więcej, Volkswagen nie zamierza przekazywać swojej rajdówki w ręce prywatnych zespołów. Wiadomo tylko tyle, że wszyscy pracownicy zaangażowani w motorsportowe projekty zachowają stanowiska. Prawdopodobnie Volkswagen zaangażuje się w jeden z zespołów startujących w Formule E. Niewykluczone, że niemiecki koncern wypróbuje swoich sił w elektrycznym rallycrossie.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Jeszcze gdyby afera dieselgate skończyła się wysokimi odszkodowaniami, o co walczy STOPVW.PL, byłoby fantastycznie!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze