Koniec Volkswagena Beetla?

Volkswagen Beetle może niebawem zakończyć żywot. Wszystko przez coraz większą popularność samochodów z segmentu SUV oraz zamieszanie wokół niemieckiego koncernu związane z "Dieselgate".

Grupa Volkswagen jest w kryzysie i poszukuje oszczędności. Dlatego będzie sukcesywnie pozbywać się z gamy modelowej samochodów, które przynoszą najmniejsze zyski. Jedną z ofiar tej strategii będzie nowy Volkswagen Beetle, który w obecnej formie jest sprzedawany od 2011 roku. To już drugie uśmiercenie tego modelu w ostatnich latach.

Zamiast Beetla na rynku pojawi się jakiś przedstawiciel segmentu crossover lub SUV. Nie powinno być zaskoczeniem, że SUV-y są przyszłością motoryzacji. Marki, które nie miały do tej styczności z takimi modelami, nagle zaczęły wprowadzać je do gamy modelowej. Mowa tutaj np. o Jaguarze i modelu F-Pace, a także Maserati z modelem Levante. W drodze jest także SUV od Alfa Romeo, Lamborghini czy nawet Rolls-Royce. Z kolei inni producenci, tacy jak Mercedes czy BMW zaczynają eksplorować nisze związane z tym segmentem. Przykładem modą byc modele X4 czy GLC Coupe.

Tymczasem sprzedaż Volkswagena Beetle nie trzyma się od kilku lat na najwyższym poziomie. Wprowadzanie kolejnych, specjalnych wersji nie poprawia tej sytuacji. Według najnowszych doniesień produkcja aktualnej generacji zostanie zakończona w 2018 roku. Na razie koncern VW nie komentuje tych rewelacji. Jeżeli nastąpi to za dwa lata, to będzie to zaraz po obchodach 20-lecia wprowadzenia na rynek modelu New Beetle, który miał swą premierę w 1997 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze