Kolumna prezydencka pędziła bez zatrzymania przez przejazd kolejowy

Kolumna prezydencka pędziła bez zatrzymania przez przejazd kolejowy

20 lutego 2020
43
Amatorskie nagranie pokazujące jak kolumna prezydencka omija stojące przed przejazdem kolejowym auta i na pewniaka przejeżdża przez tory, wywołało niemałą burzę w internecie. I jeszcze ten policjant machający lizakiem na wypadek, gdyby nadjeżdżał pociąg. Oto jak było naprawdę.

Na nagraniu widzimy jak kolumna prezydenta Dudy, prowadzona przez oznakowane radiowozy, przejeżdża przez tory kolejowe. Bez zatrzymania, upewnienia się, że nic nie nadjeżdża, za to omijając sznur samochodów, czekających przed przejazdem.

Internauci szybko zlokalizowali miejsce - to jedna z ulic w Brzesku. Natomiast tory, które widzimy na nagraniu, są od lat wyłączone z użytkowania. Prawdopodobnie policjanci prowadzący kolumnę wiedzieli o tym, że nic po tych torach nie jeździ i nie muszą się obawiać żadnego zagrożenia.

A o co chodzi z policjantem z drugiego radiowozu, który wygląda jakby lizakiem chciał zatrzymać nieistniejący pociąg? Przyglądnijcie się uważnie. Funkcjonariusz macha przez cały czas, nakazując kierowcom pozostanie w miejscu.

Wokół przejazdów rządowych, nie tylko prezydenta Dudy, narosło wiele kontrowersji. Nie pomaga w tym też reputacja Służby Ochrony Państwa (dawny BOR), która wielokrotnie doprowadzała do wypadków i kolizji. Jednak w tym konkretnym przypadku raczej trudno mówić o jakiejś sensacji.

Komentarze

20 lutego 2020 09:25
Sensacja by była, gdyby w drodze wyjątku, tymi torami jednak przejechał pociąg :)
Mot > Tom
21 lutego 2020 22:14
szkoda
Kamil
20 lutego 2020 11:05
Na wszelki wypadek karetka :D
Wrazie(dzwonu) ^^
Zniesmaczony
20 lutego 2020 11:26
Był samolot.... teraz będzie pociąg. Ciekawe kogo teraz by obwiniali ?
jak zawsze > Zniesmaczony
21 lutego 2020 22:08
Putina i Tuska :-)
Bumcyk
20 lutego 2020 11:33
Banda pisowskich krytyków i tych co ich popierają
ZZR1400
20 lutego 2020 11:51
Ale niedouczone lemingi jak zwykle zrobiły wielki raban i jak zwykle z siebie pajaców :)
M
20 lutego 2020 12:05
Żenada miałem sobie państwo Był las nie było nas będzie las nie będzie was
Leon
20 lutego 2020 14:03
To są same palanty karetka ma ich zeskrobac?
Mario
20 lutego 2020 14:13
Kolumna z prezydentem nie może stać w korku że względu bezpieczeństwa
Byrrrrr
20 lutego 2020 15:12
Przecież to wszystko to dziecinada. Po co ta cała szopka. Kto za to płaci. Wyślijcie cichaczem samochód z przyciemnianymi szybami,kierowca,ochrona i dojedzie szybciej i bezpieczniej do celu.
Mik > Byrrrrr
20 lutego 2020 15:21
Ale jak to? Po cichu i skromnie? Nie po to wdrapują się po szczeblach władzy, żeby potem plebs nie zauważył nawet, kto jedzie.
Włodek z Gdyni
20 lutego 2020 16:38
Pojazdy uprzywilejowane powinny być tylko i wyłącznie tylko te które ratują mienie i życie: straż pożarna, policja i karetki pogotowia. Wszelkie inne w tym rządowe nie. Czas prezydenta czy ministra mija tak samo szybko jak mój i twój.
Andrzej D.
20 lutego 2020 17:38
Arogancja,bezprawie i chamstwo. Byłem na spotkaniu z prezydentem Komorowskim w Krośnie Odrzańskim, towarzyszył jeden radiowóz miejscowej policji .
Aro
20 lutego 2020 17:38
nie widzialem lawety w kolumnie.?!
Okurdebalans
20 lutego 2020 19:32
Tyle aut, policji i borowców żeby przewieźć jednego pisiora.
75thecrow
20 lutego 2020 19:46
Wszyscy do wywalenia z roboty ,aż żal że nic nie jechało, wtedy by obwinili maszynistę
Daro
20 lutego 2020 19:56
Ale sensacja baranów
kris
20 lutego 2020 20:10
Ale was zmylił - Przecież nasz Pan Prezydent teraz jeździ Dudabusem.
Ghb
21 lutego 2020 00:55
Hehe brak komentarza po co artykuł?? Dno..
Nikt
21 lutego 2020 03:11
Buta, rozpasanie i Bizancjum. Może wkrótce większość pokażę im faka.
Marcin
21 lutego 2020 06:40
I nikt nie przepuścił pieszej....
JJ
21 lutego 2020 07:35
Szkoda że autor nie zauważył pieszego na pasach bo może by zrozumiał ze to do niego był skierowany lizak.
Belzebub
21 lutego 2020 08:14
Jaki prezydent taki przejazd
Kasia
21 lutego 2020 08:29
Wpadli by pod pociąg i kolejny niewinny człowiek poszedl by siedzieć.
Jaka akcja...czym oni sie od nas różnią ze aż ruch dla njch wstrzymany
Apollo
21 lutego 2020 08:34
Myślą,że im wszystko wolno,że są nie tykalni,wysłannicy..Pomazańca..czas się kończy..niedługo po was przejedzie pociąg wieczności.
Tadek
21 lutego 2020 09:11
Widać totalny bałagan i/lub lekceważenie przepisów o poruszaniu się pojazdów w kolumnie. Każdy policjant/sopowiec sam se światło zaświecił metodą chybił-trafił... Nie sposób stwierdzić gdzie ta kolumna się zaczyna A gdzie kończy...
Obserwator
21 lutego 2020 13:33
Tego inaczej (delikatnie) nazwać ja skandal nie można. 13 samochodów liczyła ta kolunna O zgroza
Wolny > Obserwator
26 lutego 2020 22:18
Brakowało jeszcze jednego,karawanu☠
Haha
21 lutego 2020 14:20
Że pociąg nie jechał ale szkoda .
Tom
21 lutego 2020 22:14
Jednego mniej
Masztarski
22 lutego 2020 07:01
A nie ma tam przypadkiem znaków stop przed przejazdem? No cóż mąż a łamać konstytucję, można też i prawo drogowe...
Ara > Masztarski
22 lutego 2020 09:10
To co robi opozycja to jest dopiero buta i hamstwo czy tak strasznie trudno pogodzić się z przegraną
Krs > Ara
22 lutego 2020 13:10
Druga kadwncja, a ty to samo? Tamci kradli to Ci tez moga? To te dobre zmiany? Rozgladasz sie poza swoj czubek nosa? Widzisz cos lepszego?
Popis
22 lutego 2020 10:36
błaznów
At
24 lutego 2020 07:25
Tylko 3 policyjne BMW 3? Nie dało się jakiejś policyjnej BMW 7 przygotować? Prestiż by skoczył przed wyborami, a i dystans do ludu byłby odpowiedni.
Wolny > At
26 lutego 2020 22:21
Nie zdążyli,bo wszystkie BMW na warsztacie u blacharza.
Mariusz
25 lutego 2020 07:55
Jak mu się spieszy to niech wstanie godzinę wcześniej jak my wszyscy. To nie pi.....lony sułtan czy król tylko zwykły długopis, więc jest się czym oburzać
D
26 lutego 2020 12:55
Szkoda że nie jechało żadne pendolino :/
26 lutego 2020 23:43
Polska w pigułce. Butna władza i zasyfione otoczenie. Te reklamy są wspaniałe :)
Cccc
01 marca 2020 16:12
Stado baranów leci
WIKTOR