Kolekcja torebek Bentley – najdroższa za 23 tysiące złotych

Bentley świętuje zbliżającą się wiosnę nową linią torebek, której premiera odbywa się podczas trwającego właśnie Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

W tym roku Bentley eksperymentuje z kolorami, aby zapewnić kobietom możliwość większego wyboru luksusowych akcesoriów (zeszłoroczną kolekcję opisywałyśmy tu).

Tegoroczna kolekcja została poszerzona o dwa modele – torebki Continental i Baranto.

Galeria zdjęć obu kolekcji torebek Bentleytutaj.

Torebki reprezentują nowoczesną koncepcję luksusu w najlepszym wydaniu. Inspiracją były oczywiście samochody marki Bentley. Torebka Continental jest bezpośrednim nawiązaniem do modelu Bentley’a Continental R-Type z 1952 roku. Dostępna jest w pięknym kolorze Special Ivory, czyli w kolorze kości słoniowej. Wnętrze torby jest w kolorze głębokiego burgundu.

Kolekcja toreb Bentley Continental
fot. Bentley

Model Baranto jest w kolorze Imperial Blue z płóciennymi panelami i płócienną wyściółką oraz kieszonkami również w kolorze Imperial Blue; kolor ten ma być nawiązaniem do harmonii z morzem, nadmorskimi krajobrazami, żeglarstwem etc.

Klasyczne kolory takie jak Dragon Red, odwzorowujące kolorystykę modelu Continental GT V8, znalazły swoje odbicie w lakierowanej skórze torebek. Kolor Cumbrian Green, który nawiązuje do zabytkowego modelu Bentley Blower. W torebkach wykorzystano  połączenie lakierowanej i gładkiej skóry, co jest inspiracją płynącą z modeli samochodów powstających w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, kiedy karoseria częściowo była lakierowana a częściowo pokryta skórą.

Kolekcja toreb Bentley Barnato
fot. Bentley

Intensywne kolory wykorzystane w tworzeniu kolekcji torebek stanowią odzwierciedlenie palety kolorów stosowanej w samochodach Bentley. Torebki i ich kolorystyka reprezentują różnorodność rozumienia definicji luksusu, smaku, odpowiadając w ten sposób na potrzeby ludzi z różnych miejsc świata. Kombinacje kolorów mogą być postrzegane jako swojego rodzaju passe-partouts – kolory umieszczone centralnie i otoczone kontrastującymi z nimi tonami, tak jak obraz w ramce.

Szale Bentley
fot. Bentley

Dr Ariane Reinhart, członek zarządu firmy Bentley Motors kontestuje kolekcję.
– Kolory są mocne i ekscytujące. Chcemy wprowadzić żywe kombinacje kolorów do kobiecej garderoby. Zastosowane odcienie kolorów mają za zadanie wprowadzić prawdziwą „bentley’ową” osobowość, z której na co dzień może korzystać młodsza generacja kobiet w ich codziennym życiu. Kolekcję torebek uzupełniają jedwabne szaliki, które zaprojektowaliśmy po to, żeby podarować luksus w stylu Bentley szerokiej grupie odbiorców.

Na szalach odbijają się architektoniczne i naturalne cechy krajobrazu. Pośród nich znajdziemy wzór przedstawiający m.in. odnowioną zabytkową fasadę fabryki Bentley’a.

Przejdźmy do cen. Są z kosmosu, ale za luskus płaci się luksusowo.

Torebka Continental:
£3,800 / $US 5,500 / EU 4,500/ PLN 18,842

Torebka Barnato:
£4,800 / $US 7,000 / EU 5,500/ PLN 23,029

Jedwabne szale:
£180 / $US 278/ EU 224/ PLN 937,91

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze