Bentley Bentayga - rodzinny SUV dla nowobogackich

11 września 2015
14
Bentley po wielu miesiącach spekulacji w końcu przedstawił oficjalnie swojego pierwszego SUV-a w historii. Z pewnością nie zabraknie na niego wielu bardzo majętnych klientów.

Producent opisuje swoje najnowsze dzieło jako "najszybszy, najmocniejszy i najbardziej ekskluzywny SUV na świecie". I ciężko nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Najbardziej dyskusyjna może być jego uroda, ale o gustach się nie dyskutuje. 

Samochód powstał na bazie konceptu o nazwie EXP 9 F, z którego sporo pozostało w wersji produkcyjnej. Przód samochodu przypomina trochę modele Continental GT oraz Flying Spur. Nadwozie zostało wykonane z aluminium, zamiast stali, dzięki czemu zaoszczędzono 236 kg. 

Wnętrze wygląda bardzo luksusowo. Zastosowano w nim wysokogatunkowe skóry oraz szlachetne metale. Po środku kokpitu zamontowano 8-calowy ekran oraz fotele regulowane w 18-kierunkach, z podgrzewaniem, wentylacją oraz funkcjami masażu. 

Jednym z mocnych punktów tego modelu będzie system audio Naim o mocy 1950  połączony z systemem multimedialnych tabletów o wielkości 10,2 cala, opartych na systemie Android.

Pod maską pracuje silnik W12 o pojemności sześciu litrów. Podwójnie doładowana jednostka rozwija moc 608 KM i dysponuje momentem 900 Nm. Połączono ją z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która dystrybuuje napęd na wszystkie koła. Ten potężny SUV rozpędza się do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy. Do tego prędkość maksymalna wynosi 301 km/h. 

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero w przyszłym roku. Bentley nie podał jeszcze cen, ale z pewnością na konto firmy wpłynęło już sporo zaliczek.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje