Bentley Bentayga – rodzinny SUV dla nowobogackich

Bentley po wielu miesiącach spekulacji w końcu przedstawił oficjalnie swojego pierwszego SUV-a w historii. Z pewnością nie zabraknie na niego wielu bardzo majętnych klientów.

Producent opisuje swoje najnowsze dzieło jako „najszybszy, najmocniejszy i najbardziej ekskluzywny SUV na świecie”. I ciężko nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Najbardziej dyskusyjna może być jego uroda, ale o gustach się nie dyskutuje. 

Samochód powstał na bazie konceptu o nazwie EXP 9 F, z którego sporo pozostało w wersji produkcyjnej. Przód samochodu przypomina trochę modele Continental GT oraz Flying Spur. Nadwozie zostało wykonane z aluminium, zamiast stali, dzięki czemu zaoszczędzono 236 kg. 

Wnętrze wygląda bardzo luksusowo. Zastosowano w nim wysokogatunkowe skóry oraz szlachetne metale. Po środku kokpitu zamontowano 8-calowy ekran oraz fotele regulowane w 18-kierunkach, z podgrzewaniem, wentylacją oraz funkcjami masażu. 

Jednym z mocnych punktów tego modelu będzie system audio Naim o mocy 1950  połączony z systemem multimedialnych tabletów o wielkości 10,2 cala, opartych na systemie Android.

Pod maską pracuje silnik W12 o pojemności sześciu litrów. Podwójnie doładowana jednostka rozwija moc 608 KM i dysponuje momentem 900 Nm. Połączono ją z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która dystrybuuje napęd na wszystkie koła. Ten potężny SUV rozpędza się do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy. Do tego prędkość maksymalna wynosi 301 km/h. 

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero w przyszłym roku. Bentley nie podał jeszcze cen, ale z pewnością na konto firmy wpłynęło już sporo zaliczek.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze