Kolejny odcinek S19 w realizacji. Szybciej pojedziemy przez lubelskie

Szlak Via Carpatia biegnący przez wschodnią część Polski zyska kolejny odcinek. W ciągu S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Międzyrzeca Podlaskiego ma powstać ponad 13 kilometrów nowej drogi ekspresowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia.

W ramach inwestycji w ciągu drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego ma powstać 13,7 kilometrów nowej drogi ekspresowej łączącej granice województw z końcem obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Ta obecnie jest w większości drogą jednojezdniową, lecz na odcinku 6,2 kilometrów zyska dodatkowo drugą jezdnię.

Przebudowane zostaną też łącznice węzłów Międzyrzec Podlaski Północ oraz Międzyrzec Podlaski Południe. Z kolei węzeł Łukowisko, komunikujący ten odcinek szlaku Via Carpatia z autostradą A2, powstanie w ramach realizacji jednego z odcinków autostrady.

W ramach inwestycji powstanie sześć obiektów inżynierskich, w tym przejście dla dużych zwierząt i wiadukt nad linią kolejową. Zaprojektowane i wybudowane zostaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Halasy i MOP Tuliłów), drogi dojazdowe i lokalne. Istniejąca obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. 

Kolejny odcinek S19 w realizacji
Kolejny odcinek S19 w realizacji, fot. materiały prasowe / GDDKiA

100 km „północnej” S19 w woj. lubelskim

Opisywany odcinek będzie jednym z sześciu od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina. Podpisana umowa jest drugą w kolejności po wcześniejszej dotyczącej fragmentu Lubartów -Lublin. Cztery pozostałe odcinki są w trakcie postępowania przetargowego.

  • gr. woj. lubelskiego i mazowieckiego – Międzyrzec Podlaski (podpisana umowa na realizację)
  • Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski (trwa przetarg)
  • Radzyń Podlaski – Kock (trwa przetarg)
  • obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej (dobudowa drugiej jezdni) (wybrana najkorzystniejsza oferta),
  • Kock – Lubartów (wybrana najkorzystniejsza oferta)
  • Lubartów – Lublin (podpisana umowa na realizację, trwa opracowywanie projektu budowlanego i materiałów do ZRID)

Docelowo droga S19 od granicy województw do Lublina ma liczyć blisko 100 kilometrów w dwujezdniowym standardzie drogi ekspresowej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze