Kolejny kierowca nie wie, że ma lusterka. Doprowadził do bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia

Kolejny kierowca nie wie, że ma lusterka. Doprowadził do bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia

03 lutego 2021
1
Nieuważnych kierowców nie brakuje niestety na drogach. Czasami jeden błąd może sprawić, że zniszczymy komuś i sobie życie. Tym razem wszyscy mieli sporo szczęścia.

Do zdarzenia doszło w powiecie żywieckim, na drodze wojewódzkiej 946. Na nagraniu widzimy jak kierowca auta z kamerą rozpoczyna manewr wyprzedzania, wykorzystując prosty fragment drogi i fakt, że nic nie jechało z naprzeciwka. Na ten sam pomysł wpadł kierowca jadącego przed nim Jeepa Compassa.

Oto co się dzieje, kiedy jadąc autostradą, zapomnisz, że masz lusterka

W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że zauważył on auto z kamerą, ponieważ nacisnął na hamulec. Niestety to była tylko reakcja na białą Dacię jadącą wolniej przed nim. Skłoniło go to jednocześnie do wyprzedzania jej. Bez patrzenia w lusterko.

Kierowca Passata zapomniał, że ma lusterka i kolizja gotowa

Jeep uderzył w wyprzedzającą go Skodę Karoq i zepchnął ją z drogi. Cała sytuacja mogła zakończyć się bardzo tragicznie. Uderzenie w drzewo przy prędkościach, jakie rozwija się poza miastem, często kończy się śmiercią. Na szczęścia kierowca Skody miał krótką chwilę na wytracenie prędkości, a samo auto jest nowe, więc zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierowcy Jeepa, więc podróżujący Skodą musieli wyjść z tej sytuacji najwyżej z drobnymi potłuczeniami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!