Koła motocyklowe a w nich… obraz TV?

Wheelis - motocykl z ekranami  LED w kołach tajskiej firmy World Moto - wariactwo czy wizja przyszłości?

World Moto Wheelies

Trudno stwierdzić, co mieli na myśli konstruktorzy pewnej tajskiej firmy, którzy stworzyli motocykl wyposażony w diody LED na kołach.

Każde koło ma setki diod, które kreują obraz – obraz w czasie jazdy jest statyczny.

– To technologia, która ma w sobie potencjał, bo pozwala zamienić każe koło w efektowny, pełnokolorowy billboard lub ekran video – mówi Paul Giles, CEO w firmie World Moto.

Chris Ziomkowski, specjalista od technologii w World Moto, na pomysł koła z diodami LED wpadł już jakiś czas temu, a inspiracją był miecz świetlny z serialu Star Trek. Firma World Moto zaczęła organiczoną produkcję motocykli z tak zabudowanymi obręczami półtora roku temu, po czym zaczęła testować swoje niezwykłe pojazdy.

World Moto Wheelies

Przedstawiciele World Moto mają nadzieję, że ich pomysł się sprawdzi i że motocykle z ekranami będą w przyszłości wykorzystywane przez różne firmy do promocji i reklamy usług.

Idea kół z ekranem może zainspirować tych, którzy chcieliby zobaczyć tam… własną twarz, czyli stworzyć swojego rodzaju avatar.

Paul Giles dodaje, że ludzie na koła z ekranami reagują zdziwieniem i zaskoczeniem oraz – potocznie mówiąc – opadem szczęki. To taki efekt „wow”, który – jak ma nadzieję producent – doprowadzi do kupna takich kół.

Wheelis – bo tak o tym modelu mówią jego twórcy, po debiucie na rynku nie będzie tani, może kosztować powyżej 1000 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się w końcu bieżącego lub na początku przyszłego roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze