Kokon Hyundaia – film

Koncepty potrafią zawładnąć naszą wyobraźnią. Prowokują do zadawania sobie pytań "czy tak będą wyglądać pojazdy przyszłości?". Najnowszy koncept Hyundaia - Aebulle, a więc "kokon" (z koreańskiego) również jest przyczynkiem do takich myśli.

To nie kolejne i30 czy i10 a Aebulle, motocykl Hyundaia o romantycznych korzeniach
fot. Hyundai

Hyundaiowski koncept to dzieło amerykańskiego, uzdolnionego artystycznie studenta z Pasadeny Shane’a Baxley’a. Pojazd (pytanie czy nazywanie go samochodem lub motoycklem to nie nadużycie?) jest trójkołowcem o futurystycznym kształcie noszącym wdzięczne imię Aebulle, co po koreańsku oznacza kokon.

Aebulle, jak na najnowsze trendy przystało jest elektryczny i super lekki, gdyż zgodnie z projektem skonstruowano go z nowoczesnych kompozytów (m.in. aluminium) i lekkiego, udoskonalonego szkła. Jego silnik zasilany jest umiejscowionymi w podłodze bateriami litowymi.

Do pojazdu wsiada się „od góry”, odsuwając szklaną kopułę, a jego nazwa nie jest przypadkowa. Aebulle ma oferować kierowcy bezpieczeństwo tak, jak kokon zapewnia je motylom. Jak twierdzi projektant, pojazd idealnie sprawdzałby się w regionie Los Angeles jako szybki środek komunikacji na głównych trasach ruchu.

Designerzy twierdzą, że Aebulle to motocykl, a my musimy przyznać, że metaforyczne porównanie motylowego kokonu do bezpieczeństwa w środku motocykla jest bardzo romantyczne i na kobiety powinno zadziałać. Na razie krótki film z dokładnym opisem całego projektu. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze