Karolina Chojnacka

Škoda stworzyła trofea dla zwycięzców Tour de France

20 września uczestnicy 107. Tour de France dotrą do mety na Polach Elizejskich w Paryżu. Zwycięzcy zostaną uhonorowani trofeami zaprojektowanymi przez designerów Škody. W tym roku dział projektowy marki już po raz dziesiąty z rzędu był odpowiedzialny za stworzenie kryształowych trofeów.

W tym roku mierzące 60 centymetrów i ważące 4 kilogramy trofea zostały wykonane z zielonego przezroczystego szkła i charakteryzują się prostokątnymi wzorami. Inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego projektu był zarówno czeski kubizm, jak i własna interpretacja cyfrowego designu przez artystów.

Peter Olah, projektant Škoda Auto, wyznał:

Tradycyjna czeska sztuka kryształu po raz kolejny zainspirowała nas w tym roku do zaprojektowania trofeów dla zwycięzców Tour de France. Minimalistyczny geometryczny wzór sprawia wrażenie, jakby trofeum wyrastało z siebie. Puchary projektowane przez nas od 2011 roku stały się prawdziwym znakiem rozpoznawczym Tour de France.

Škoda stworzyła trofea dla zwycięzców Tour de France

Precyzyjne wykończenie geometrycznego wzoru wymaga pewnej ręki doświadczonych ekspertów cięcia szkła. Dzięki profesjonalizmowi rzemieślników załamania światła na szklanej powierzchni pucharu tworzą fascynujący spektakl przecinających się linii, który jest wzmocniony przez interakcję światła i cienia.

107. edycja Tour de France rozpoczęła się 29 sierpnia w Grand Départ w Nicei na południu Francji. 180 kolarzy ma do pokonania 21 etapów, obejmujących łącznie 3470 kilometrów, w tym odcinki płaskie, pagórkowate, górskie oraz jazdę indywidualną na czas. Kryształowe puchary zostaną wręczone najlepszym zawodnikom 20 września na Polach Elizejskich w Paryżu. Jeden z nich, dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej, osobiście wręczy członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu ŠKODA, Alain Favey.

Škoda w tym roku po raz 17. wspiera Tour de France, jako oficjalny partner legendarnego wyścigu. Marka dostarcza 250 pojazdów dla organizacji i kierownictwa wyścigu. Ponadto w peletonie funkcję „czerwonego samochodu” sprawuje m.in. pierwszy w pełni elektryczny SUV Škody – Enyaq iV. Model ten, wyposażony w najnowsze technologie komunikacyjne, pełni podczas kilku etapów rolę mobilnego centrum dowodzenia, z którego dyrektor wyścigu Tour de France, Christian Prudhomme, kieruje wydarzeniem.

Škoda stworzyła trofea dla zwycięzców Tour de France

Przeczytaj też: Škoda po raz 17. została oficjalnym partnerem Tour de France

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze