Karolina Chojnacka

Škoda po raz 17. została oficjalnym partnerem Tour de France

Škoda w tym roku po raz 17. będzie wspierać Tour de France, jako oficjalny partner legendarnego wyścigu. Marka dostarczy 250 pojazdów na potrzeby organizacji i zarządzania wyścigiem kolarskim, w tym pojazd dowodzenia (tzw. „czerwony samochód”) dla Christiana Prudhomme'a. Dyrektor Tour de France będzie monitorował i kierował wyścigiem ze Škody Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in.

Jako oficjalny partner samochodowy Škoda dostarczy w tym roku organizatorom Tour de France do 250 pojazdów. Oprócz nowej, czwartej generacji Škody Octavia do organizacji i zarządzania wyścigiem będą wykorzystane także modele Superb, Kodiaq, Karoq i Kamiq.

Przeczytaj też: Skoda Kodiaq – ceny w Polsce

Superb iV, pierwszy model Škody z napędem hybrydowym typu plug-in, będzie służył jako „czerwony samochód” dla dyrektora trasy Christiana Prudhomme’a. Zza jego kierownicy będzie on prowadził w terenie, a korzystając z nowoczesnej i zaawansowanej technologii komunikacyjnej na pokładzie będzie na bieżąco informowany o najnowszych wydarzeniach na torze i nadzorował wyścig.

Ponadto Škoda ponownie sponsoruje zieloną koszulkę dla najlepszego sprintera i jako partner oficjalnej aplikacji Tour de France będzie na bieżąco informować fanów kolarstwa o najnowszych wydarzeniach wyścigowych.

Alain Favey, członek zarządu Škoda Auto ds. sprzedaży i marketingu podkreśla:

Nasze głębokie zaangażowanie w kolarstwo i wieloletnia ścisła współpraca z organizatorem Tour de France są integralną częścią globalnego sponsoringu sportowego Škoda Auto. To wydarzenie jest dla nas idealnym miejscem do zaprezentowania naszej marki i produktów na całym świecie, a jednocześnie podzielenia się naszym entuzjazmem dla tego dynamicznego sportu z milionami fanów.

Škoda po raz 17. została oficjalnym partnerem Tour de France

Przeczytaj też: Skoda z kobietami dla kobiet

Trasa tegorocznego Tour of France obejmuje łącznie 3470 kilometrów. 29 sierpnia 180 zawodników wyruszy do Paryża z Grand Départ w Nicei na południowym wybrzeżu Francji. Kolarze zmierzą się z 21 etapami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze