Kobiety w Rajdzie Świętego Krzysztofa

Wśród osiemdziesięciu załóg, które stawiły się w słoneczną niedzielę na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą, były dwie w pełni kobiece załogi i dziewięć kobiet w roli pilota.  

KJS organizowany przez Automobilklub Polski był IV rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM oraz III rundą Pucharu Automobilklubu Polski, w której główną nagrodą jest prezentacja zwycięzców klas podczas Rajdu Barbórka!

Próby na nawierzchni betonowo-asfaltowej rozegrane zostały na terenie byłego lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą. Na trasie zlokalizowanych zostało 9 prób sprawnościowych poprzedzonych PKC o łącznej długości ponad 15 km.

Małgorzata Piasecka i Sylwia Lesner w Peugeocie 106
fot. Adam Roch

Na trudnym technicznie, ale bardzo szybkim rajdzie panie dzielnie rywalizowały, nie tylko między sobą, ale też z pozostałymi załogami. Pierwsze miejsce w kobiecej klasyfikacji zajęły Małgorzata Piasecka z Sylwią Lesner, startujące Peugeotem 106. W klasie dojechały na pozycji 7., były 39. w klasyfikacji generalnej.

Pokonały Ewę Zielińską z pilotką Aldoną Sibiga w Hondzie Prelude, które ukończyły KJS na 46. miejscu klasyfikacji generalnej i 15. w klasie. Najwyżej sklasyfikowana pilotka to Maria Rygiel, która w Hondzie Civic u boku Adama Tomalaka dojechała na świetnym, 5. miejscu w klasyfikacji generalnej!

Rajd Św. Krzysztofa ukończyło 50 załóg. Niektóre z nich start w KJS potraktowały piknikowo, przyjeżdżając całymi rodzinami, i kiedy rodzice walczyli na trasie – dzieci przebywały pod opieką Oli, kierowniczki biura rajdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze