Kobiety w Rajdzie Barbórka

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się 47. Rajd Barbórka, w którym wystartuje 13 kobiet. Rywalizacja rozpocznie się rano na odcinkach: Bemowo, Żerań, Cytadela, by doprowadzić do punktu kulminacyjnego wieczoru - kultowego odcinka na ulicy Karowej.

Magda Wilk – kierowca wyścigowy, tym razem zasiądzie na prawym fotelu pilotując Marka Wiśniewskiego w Kii Picanto
fot. z archiwum M. Wilk

To będzie prawdziwe rajdowe święto wieńczące sezon 2009 w sportach motorowych. Startujące załogi to zawodnicy rajdowi, wyścigowi i rallycrossowi, a dodatkowo gościnnie będziemy mogli podziwiać: Armina Schwarza, Tapio Laukkanena, a także Lucę Rossetti, który wystartuje w regularnej walce.

Na liście startowej widnieje 127 załóg. Mamy wśród niej 2 kobiety w roli kierowców: Ewę Wójtowicz i Monikę Luberadzką oraz 11 kobiet w roli pilotów.

Z numerem 124 startują zawodnicy Pucharu Kia Lotos Cup: Marek Wiśniewski z pilotką Magdaleną Wilk, która zajęła w tym sezonie 2 miejsce w klasyfikacji kobiet.

Ewa Wójtowicz zasiądzie za kierownicą Citroena Saxo VTS.
fot. wikimedia.com

Ewa Wójtowicz sezon 2009 spędziła na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, startując Citroenem Saxo VTS.
– Bardzo się cieszę na myśl o powrocie do rajdówki, tym bardziej przy okazji tak niesamowitej imprezy. Dzięki wsparciu sponsorów, włączam się do rywalizacji z najlepszymi kierowcami z kraju i zagranicy. Pogoda została już zamówiona, zapowiada się ładne słoneczko i około 13 stopni, a w takich warunkach nasze auta sprawują się najlepiej. Bardzo chciałabym wywalczyć naprawdę dobre miejsce, bo jest to mój debiut w rajdach. Trudno jednak powiedzieć jak to będzie ponieważ to moje pierwsze zawody z pilotem. Czekam na spotkanie z kolegami z GSMP, z którymi nie widziałam się od ostatniego wyścigu w  Limanowej i jestem ciekawa jak chłopaki spisują się na trasach rajdowych. Muszę nastawić się na dobre opisanie trasy i ustalenie właściwego toru jazdy. Każda sekunda jest na wagę złota i trzeba dociskać gaz do dechy. Od lat przyjeżdżam do Warszawy, ale na zakupy. Tym razem będę musiała się skupić na rajdzie – mówi Ewa Wójtowicz.

Monika Luberadzka wystartuje Peugeotem 206.
fot. monikaluberadzka.cba.pl

Monika Luberadzka jest kierowcą rajdowym i wyścigowym, ostatnio związała się z Pucharem Lotos Cup. W Rajdzie Barbórka wystartuje w Peugeocie 206, mając u boku Adama Karasińskiego w roli pilota.

Zespół rajdowy Hulakula Rally Team (numer 49), czyli Marek Kwaśnik z żoną i pilotką – Katarzyną Kwaśnik wystartuje samochodem Suzuki Swift S1600 wynajętym z firmy JM Racing.
– Bardzo cieszy nas start takim autem w Kryterium Asów. Jazda taką „Ośką” będzie niesamowitą frajdą, to chyba najlepsze zakończenie sezonu jakie mogliśmy sobie wymarzyć – podsumowuje załoga startująca w Rajdowym Pucharze Polski Oplem Astra.

Agnieszka Wierzchowska pilotuje Pawła Hankiewicza w Hondzie Civic Type-R
fot. intermedia.pl

W klasie 1 sporą niespodzianką będzie nowy Ford Fiesta R2 (numer 112), którym wystartują Rafał Grzesiński i Alicja Konury – znana jako pilotka Kacpra Puszkiela. Rafał jest kierowcą wyścigowym KIA Lotos Cup.

Zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski, Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska tradycyjnie będą reprezentować barwy Tedex SUPREMIS Rally Team. Wystartują w Hondzie Civic Type-R z numerem 52.

Anna Wódkiewicz wystartuje jako pilotka u boku Ariela Piotrowskiego, z którym w sezonie 2009 zdobyła IV miejsce w klasie A6 i R2B. Wyjadą na trasę swoim Citroenem C2R2 z numerem 92.

Anna Wódkiewicz będzie pilotką Ariela Piotrowskiego. Wystartują Citroenem C2R2.
fot. Frendl

– Po roku przerwy wracam na odcinki Rajdu Barbórki Warszawskiej, będzie to nasza druga wspólna Barbórka, na pewno będzie lepsza od zeszłorocznej którą przesiedziałam w domu.  Do Warszawy jedziemy z optymistycznymi nastrojami, będziemy mieli okazję po raz ostatni w tym roku zmierzyć się z naszą konkurencją tegorocznego sezonu oraz podziękować wszystkim za sportowe emocje i rywalizację do ostatniego odcinka.

Emil Leszczyński do ostatniej chwili szukał pilota na Rajd Barbórka. Na prawym fotelu jego BMW E36 z numerem 88 zasiądzie – Jolanta Barjasz, którą kierowca pozna dopiero w piątek podczas zapoznania z trasą!

Jagna Stankiewicz jest kierowcą rajdowym i pilotką, a czasem jednym i drugim na raz (z Majką Szpotańską startowały na zmianę za kierownicą, podczas jednego rajdu). Tym razem wystąpi jako pilotka Przemysława Kastyaka w BMW 318is z numerem 86.

Katarzyna Kwaśnik startuje u boku męża w  Suzuki Swift S1600.
fot. kwasnikm.pl

Z numerem 85 na rajdowe trasy wyruszy Paweł Poletyło, znany z Pucharu Kia Lotos Cup z pilotką Justyną Waliszewską. Tym razem do walki użyje tylnonapędowego auta – BMW E30.

Martyna Zarębska, była pilotka Ariela Piotrowskiego, pilotować będzie podczas Rajdu Barbórki Piotra Borowieckiego. Na trasy wyruszą Citroenem C4 z numerem 78.

Dariusz Witkowski wystartuje w Barbórce ze swoją etatową pilotką – Katarzyną Borek. Załoga pojedzie w Oplu Astra GT z numerem 81.

Pamela Pawlińska będzie pilotować Jarosława Pawlińskiego w Subaru Imprezie z numerem 40. Pilotka tego zawodnika posiada kanadyjską licencję i należy do Maple Leaf Rally Club z Toronto.

W kolejnej Subaru Imprezie z numerem 35 wystartują Grzegorz Grono z pilotką Małgorzatą Kun, którzy zwykle zasiadają za sterami rajdowego Citroena.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony rajdu – www.barborka.pl i kibicowania dziewczynom na rajdowych trasach Rajdu Barbórka!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze