Kobiety podczas ME Rallycross w Słomczynie

W miniony weekend odbyły się w Słomczynie Mistrzostwa Europy w Rallycross, w których uczestniczyła jedyna kobieta, Niemka Mandie August prezentując pełen determinacji styl jazdy.

Mandie August
fot. Michal Dehnel
Weekend 5-6 września 2009 przebiegł w Słomczynie pod znakiem widowiskowej rywalizacji okraszanej siąpiącym  deszczem, potem słońcem, które osuszywszy tor wyzwalało tumany rudego pyłu sypiącego się spod rozpędzonych kół. Zawodnicy 9-tej eliminacji Mistrzostw Europy w Rallycross jeździli szybko, bezpardonowo, czując na swych barkach oddech konkurentów walczących nie tylko o punkty w tej imprezie, ale również o pozycję w końcowej klasyfikacji.

Runda w Słomczynie jest przedostatnią areną walki w tym sezonie. Sobotnio-niedzielne zmagania przypominały  niejako boks, w którym rękawice zastąpiły elementy karoserii ścielące się gęsto na torze.

W tej dyscyplinie, uważanej za jedną z brutalniejszych „twarzy" sportu motorowego nie zabrakło również kobiet. Niemka Mandie August, jadąca VW Polo Super 1600 w Dywizji 1 A - choć filigranowa i dość chłodna - na torze zaprezentowała imponujący, pełen dynamizmu i determinacji styl jazdy. Polskie barwy wśród kobiet reprezentowała Karolina Salamon w Fiacie Seicento - choć jej występ zaliczał się do Pucharu Narodowego stanowiącego jedynie przedsmak i rozgrzewkę dla spragnionej sportowych emocji publiczności (o Karolinie poczytasz klikając tu).     
          

Dywizja 1:

  1. Andreas Eriksson - Szwecja - Ford Fiesta
  2. Michael Jernberg - Szwecja - Skoda Fabia
  3. Kenneth Hansen - Szwecja - Citroen C4

Dywizja 1 A:

  1. Mats Lysen - Norwegia - Renault Clio
  2. Andreas Bakkerud - Norwegia - Peugeot 206
  3. Timur Timerzyanow - Rosja - Renault Clio

Dywizja 2:

  1. Guino Kenis - Belgia - BMW 120
  2. Łukasz Zoll - Polska - BMW E87
  3. Roman Castoral - Czechy - Opel Astra
Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.