Kobiety podczas ME Rallycross w Słomczynie

10 września 2009
W miniony weekend odbyły się w Słomczynie Mistrzostwa Europy w Rallycross, w których uczestniczyła jedyna kobieta, Niemka Mandie August prezentując pełen determinacji styl jazdy.

Mandie August
fot. Michal Dehnel
Weekend 5-6 września 2009 przebiegł w Słomczynie pod znakiem widowiskowej rywalizacji okraszanej siąpiącym  deszczem, potem słońcem, które osuszywszy tor wyzwalało tumany rudego pyłu sypiącego się spod rozpędzonych kół. Zawodnicy 9-tej eliminacji Mistrzostw Europy w Rallycross jeździli szybko, bezpardonowo, czując na swych barkach oddech konkurentów walczących nie tylko o punkty w tej imprezie, ale również o pozycję w końcowej klasyfikacji.

Runda w Słomczynie jest przedostatnią areną walki w tym sezonie. Sobotnio-niedzielne zmagania przypominały  niejako boks, w którym rękawice zastąpiły elementy karoserii ścielące się gęsto na torze.

W tej dyscyplinie, uważanej za jedną z brutalniejszych „twarzy" sportu motorowego nie zabrakło również kobiet. Niemka Mandie August, jadąca VW Polo Super 1600 w Dywizji 1 A - choć filigranowa i dość chłodna - na torze zaprezentowała imponujący, pełen dynamizmu i determinacji styl jazdy. Polskie barwy wśród kobiet reprezentowała Karolina Salamon w Fiacie Seicento - choć jej występ zaliczał się do Pucharu Narodowego stanowiącego jedynie przedsmak i rozgrzewkę dla spragnionej sportowych emocji publiczności (o Karolinie poczytasz klikając tu).     
          

Dywizja 1:

  1. Andreas Eriksson - Szwecja - Ford Fiesta
  2. Michael Jernberg - Szwecja - Skoda Fabia
  3. Kenneth Hansen - Szwecja - Citroen C4

Dywizja 1 A:

  1. Mats Lysen - Norwegia - Renault Clio
  2. Andreas Bakkerud - Norwegia - Peugeot 206
  3. Timur Timerzyanow - Rosja - Renault Clio

Dywizja 2:

  1. Guino Kenis - Belgia - BMW 120
  2. Łukasz Zoll - Polska - BMW E87
  3. Roman Castoral - Czechy - Opel Astra

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!