Kobiety lepiej unikają fotoradarów

Z danych zebranych przez norweską policję wynika, że kobiety oraz młodzi kierowcy są najrzadziej wychwytywani przez fotoradary. Czy to zwykła przezorność?

Kobiety częściej hamują przed fotoradarem?
fot. Motocaina

W 2009 roku blisko 350 fotoradarów ustawionych przy norweskich drogach zarejestrowało 123.552 przypadki przekroczenia prędkości. Najliczniejszą grupę kierowców przyłapanych na wykroczeniach drogowych przez fotoradary stanowili mężczyźni powyżej 56 roku życia. Rzadko łamali przepisy w sposób rażący, jednak to właśnie oni stanowili aż 22% ukaranych mandatami.

Najlepsze w unikaniu fotoradarów okazały się kobiety oraz młodzi kierowcy. Z policyjnych statystyk wynika, że przedstawiciele tych grup, chociaż zdarza im się jeździć za szybko, zdejmują nogę z gazu na widok fotoradarów.

W Norwegii warto zwolnić. Mandaty za przekroczenie prędkości bywają horrendalnie wysokie. Jeśli fotoradar zarejestruje wykroczenie popełnione przez kierowcę polskiego samochodu, mandat przychodzi na polski adres właściciela po kilku tygodniach. Niekiedy te „pozdrowienia z Norwegii” to równowartość trzech przeciętnych polskich pensji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze