Kobieta za kierownicą! Fakty i mity

Jest poniedziałek, trzeba wracać do pracy, chociaż myśli jeszcze wciąż uciekają do weekendu. Aby nieco poprawić naszym czytelniczkom humor, oferujemy nie do końca poważną podróż przez stare dobre mity dotyczące kobiet- kierowców.

Mit numer jeden: Mężczyźni jeżdżą bezpieczniej

Nieprawda. Wręcz przeciwnie, zdecydowanie częściej sprawcami poważnych wypadków są mężczyźni. Wedle szeroko zakrojonego badania, przeprowadzonego kilka lat temu na zlecenie kanadyjskiej firmy ubezpieczeniowej Kanetix, wypadki obejmujące kolizję z innym pojazdem bądź przeszkodą na drodze tylko w 34% są spowodowane przez kobiety.

Uparci krzewiciele mitu z pewnością teraz przedstawią argument, że to kwestia statystyki: mężczyzn kierowców jest po prostu więcej. Żeby im poprawić humor, przedstawiamy

Mit numer dwa: Mężczyźni są lepsi w czytaniu map

Faktycznie, nie jest to mit, są. Ma to związek z budową mózgu, mężczyźni mają generalnie lepszą orientację przestrzenną.

Mit numer trzy: Kobiety dostają mniej mandatów

I znowu nie jest to mit (jak same widzicie, to hasło po części wywoławcze). Różnica na korzyść kobiet jest trzykrotna.

Mit numer cztery: Mężczyźni są lepsi w ocenie samochodów i w rodzinie to oni decydują, który model wybrać

65% transakcji jest przeprowadzonych przez kobiety, zaś w 85% przypadków mają one głos decydujący.

Mit numer pięć: Kobiety interesuje wyłącznie wygląd i kolor samochodu

To również nieprawda. Wręcz przeciwnie, z doświadczeń sprzedawców wynika, że kobiety stają się coraz bardziej świadome i coraz bardziej wymagające. Owszem, interesuje je wygląd auta (bo niby czemu nie?), ale dokładnie tyle samo uwagi poświęcają bezpieczeństwu i ekonomii jazdy. Ponadto bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na techniczne detale, również drobne (jak funkcjonalność deski rozdzielczej na przykład), podczas gdy męskie zainteresowania idą bardziej w stronę mocy silnika i prędkości.

Źródło: www.gm.cu

Nie dajmy się zwariować!
fot. drivesteady.com

I jeszcze na koniec wisienka na torcie, żeby ostatecznie wyjaśnić pewne wątpliwości:

Patrzymy w lusterka samochodu nie po to, aby podziwiać własny nieskazitelny wygląd za kierownicą, tylko po to, by bezpiecznie zmienić pas.

Tak, wiemy, po ile stoi benzyna, tak, wiemy również, jaki rodzaj paliwa pasuje do naszego samochodu.

Tak, samochód czasami gaśnie i tak, zdarza się to każdemu – niezależnie od płci. Spojrzenia marki „no jasne, baba za kierownicą” nie są ani stosowne, ani zasłużone.

I naprawdę, tendencja do przesadnego wciskania klaksonu tylko dlatego, że w samochodzie przed nami za kierownicą siedzi kobieta, nie świadczy najlepiej o uczestniku ruchu…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze