Kobieta za kierownicą ciężąrówki – Volvo Pink Lady

Dunka Dagmar Klink od sześciu lat wspólnie z mężem prowadzi firmę transportową Ricardo Klink Transport. Dagmar udowodniła, że zawód kierowcy samochodu ciężarowego przestał być domeną wyłącznie mężczyzn. Jest kierowcą Volvo FH480 6x2 Globetrotter o wdzięcznej nazwie „Pink Lady".

Dagmar Klink
fot. Volvo Trucks

„Kiedyś nie lubiłam tego koloru, ponieważ od zawsze był przypisany kobietom. Ale od kiedy mam własną ciężarówkę, chcę aby wszyscy wiedzieli, że to ciężarówka, którą prowadzi kobieta. Chcę uświadomić ludziom, że kobieta również może być kierowcą wielotonowgo pojazdu. Dlatego wybrałam różowy kobiecy kolor” – opowiada Dagmar.

Jej ciężarówka wyróżnia się z tłumu na ulicy. Ciągnik pomalowany jest na biało-różowo. Dagmar zadbała o każdy szczegół, aby zarówno na zewnątrz jak i w środku utrzymać ten sam kolorystyczny klimat. Zarówno fotele, leżanka, łóżko, podłoga, obicie wokół jak i wszelakie dodatki – wszystko różowe bądź białe. W każdym dopracowanym elemencie widać kobiecą rękę. W ogrzewanej kabinie Dagmar czuje się komfortowo – to ważne, gdyż w trasie spędza naprawdę sporo czasu. Zadbała też o takie niezbędne wyposażenie jest lodówka, ekspres do kawy, a nawet specjalne lusterko do … poprawiania makijażu oczywiście. W wolnym czasie pracuje na komputerze, ogląda filmy na DVD lub telewizję.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks

 

Życie za kółkiem to nie nowość dla Dagmar, w przeszłości jeździła m.in. jako taksówkarz. W wieku 40 lat postanowiła zmienić samochód na większy. Zdobyła niezbędne uprawnienia, zakupiła ciągnik i zaczęła pracować w firmie męża.

 

 

fot. Volvo Trucks

„Kiedy przebywam w mojej ciężarówce, jesteśmy jednością. Moje Volvo jest moim ulubionym miejscem, gdy jestem w trasie i przebywam poza domem. Kocham tą przestrzeń” – kontynuuje Dagmar „Zazwyczaj na logo Volvo jest strzała – to męski symbol, zmieniłam logotyp na damski symbol. To nie już jedynie męski świat, jest on również kobiecy.”

Wnętrze Pink Lady można zobaczyć na filmie.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Super Kasiu fajny tekst oby tak dalej:-)

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze