Kobieta w szpilkach prowadzi BMW M3

W sieci pojawił się ciekawy film, którego bohaterką jest anonimowa Pani prowadząca BMW M3 na torze Nurburgring, która doprowadza swojego pasażera do choroby lokomocyjnej.

Kilka dni temu w internecie pojawił się film, na którym możemy zobaczyć kawałek odcinka legendarnego toru Nurburgring. W pewnym momencie pojawia się w kadrze oklejone w intensywne kolory BMW M3, które staje na poboczu. 

Wysiada z niego pasażer, któremu ewidentnie zrobiło się niedobrze od jazdy. Zastanawiający jest fakt, że za kierownicą samochodu pojawiła się kobieta ubrana w hełm oraz szpilki.

Jedyną kobietą, którą kojarzymy z szalonej jazdy BMW, tyle że w M5, po niemieckim torze jako „Ring taxi” jest legendarna Sabine Schmitz, która przez lata startowała w różnych seriach wyścigowych, a przede wszystkim w 24-godzinnym wyścigu na tym torze. Jej przydomek to „Królowa Nurburgring”. Znana jest również z występów telewizyjnych w roli komentatora. Pojawiła się także w słynnym Top Gear. 

Jednak film w żaden sposób nie zdradza, kim jest tajemnicza Pani za kółkiem. Podejrzewamy, że może to być również specjalnie nakręcony filmik „wirusowy”, ponieważ logo wypożyczalni samochodowej jest tam mocno eksponowane.

Najnowsze

Goodc

Motoryzacyjny bodypainting (video)

Mówi się, że motocykl czy samochód ma duszę. Z pewnością mają duszę, a nawet kilka, pojazdy Triny Merry, stworzone z pomalowanych ludzkich ciał. Nie znamy ich właściwości jezdnych, ale wizualnie są powalające!

Trina Merry to wielokrotnie nagradzana za swoje prace artystka Body Art z Nowego Jorku. „Human Motorcycle Project” powstał w celach promocyjnych Progressive International Motorcycle Show.

Motocykle zostały zbudowane z cyrkowców, instruktorów jogi, tancerzy i modeli z San Francisco. Jest to jeden z najbardziej ambitnych i bardzo pomysłowych projektów bodypaint, jaki kiedykolwiek stworzono:

– To były gigantyczne puzzle z ludzkich ciał. Naturalny kształt ciała i jego siła, giętkość – pomagały tworzyć bryłę motocykla. Bez dwóch zdań – to ambitny, trudny i bardzo satysfakcjonujący projekt – mówiła Trina.

– To była wielka lekcja pracy zespołowej i przekonałam się, jaki tkwi w tym potencjał. Na początku wydawało się to zupełnie niemożliwe! Wynik końcowy potwierdza powiedzenie, że wszystko jest możliwe, jeżeli się w to uwierzy! – mówiła instruktorka jogi i pracy z ciałem, która w projekcie pomagała.

Trina brała także udział w akcji promocyjnej Forda Focusa, gdzie oprócz ciała człowieka pomalowała… samochód:

Kontynuując pomysł budowania pojazdów z ludzkich ciał, Trina stworzyła także Fiata 500 Abarth. Nad efektem pracowało ok. 40 osób przez 5 dni:

https://www.youtube.com/watch?v=WKe02Fq-Yzk

Więcej prac artystki można podziwiać na jej stronie: https://trina-merry-k7b4.squarespace.com/human-motorcyle

Najnowsze

Pokaz filmu „On Any Sunday: The Next Chapter” w 17-stu Multikinach

Z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego nadarza się wyjątkowa okazja do obejrzenia współczesnej kontynuacji kultowego filmu, który 40 lat temu na zawsze zmienił postrzeganie zawodników i pasjonatów motocykli.

W 1971 roku filmowiec Bruce Brown wyprodukował dokument filmowy, który na zawsze zmienił postrzeganie zawodników oraz pasjonatów motocykli. „On Any Sunday” pokazał wyjątkowy związek człowieka z maszyną. Po 40 latach przyszedł czas na kolejną część! Syn Bruce’a, Dana Brown, przy użyciu nowoczesnej technologii stworzył współczesną wersję filmu, w którym zaprezentował pasjonatów jeżdżących praktycznie w każdym terenie. Podnoszące poziom adrenaliny sceny uzupełniają niezwykli bohaterowie. W rolach głównych wystąpią niesamowici sportowcy, rewolucyjni wynalazcy oraz gwiazdy kina: Travis Pastrana, Robbie Maddison, Marc Marquez, Ashley Fiolek, Kenny Roberts, Dani Pedrosa, James Stewart, Mickey Rourke, Bo Derek. Za produkcję filmu odpowiedzialny był Red Bull Media House.

Pokaz filmu „On Any Sunday: The Next Chapter” odbędzie się 16 czerwca o 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Bilety:

Normalny – 22 zł

Ulgowy, z legitymacją studencką lub z kodem zniżkowym z Facebooka Multikino Polska (tylko w kasie kina) – 18 zł

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na: www.multikino.pl

Vouchery zniżkowe na Facebooku Multikino Polska można pobrać tutaj: https://www.facebook.com/MultikinoPolska/app_609431202462179

Najnowsze

Nowe paliwa pod marką miles na stacjach Statoil – zmiana nazewnictwa

Stacje Statoil w Polsce rozpoczynają sprzedaż nowych paliw pod marką miles. Dzięki wzbogaconej formule i nowym dodatkom uszlachetniającym zawartym w paliwach miles, można - według koncernu - pokonać do trzech procent dłuższą trasę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wraz z marką miles firma Statoil Fuel & Retail wprowadza na rynek ofertę nowych benzyn i olejów napędowych. Oferta premium pod nazwą milesPLUS obejmuje produkty zwiększające osiągi silnika, skutecznie czyszczące jego podzespoły i chroniące je przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu silnik pracuje płynniej i zwiększa się jego żywotność.

miles i milesPLUS są paliwami wysokiej jakości, zawierającymi pakiet dodatków uszlachetniających opracowanych, tak by móc dojechać do 3% dalej na każdym litrze paliwa. Zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz poprawa parametrów pracy silnika zostały potwierdzone przez niezależny Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej. Paliwa poddano badaniom porównawczym z paliwami standardowymi bez dodatków, spełniającymi polskie i europejskie normy EN-590 oraz EN-228. Wyniki przeprowadzonych testów jednoznacznie potwierdziły fakt, że nowe paliwa są bardziej ekonomiczne.

Volkswagen Golf R zaprezentowany. 320 KM, niecałe 5 sekund do

Testy zostały przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE) oraz ściśle z określonymi metodami i procedurami na kilku rodzajach silników, reprezentujących około jedną piątą wszystkich typów pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Łącznie przeprowadzono 357 pomiarów wielkości zużycia paliwa. W celu oszacowania średniego obniżenia zużycia paliwa, testy zostały przeprowadzone na różnych typach pojazdów, przy różnych stylach jazdy, w zróżnicowanych warunkach pogodowych i drogowych oraz z różną częstotliwością użycia paliw miles.

Nazwa miles  sięga do norweskich korzeni firmy Statoil Fuel & Retail (SFR) oraz jej zaangażowania w zwiększanie wydajności paliwa. Już 1922 r. w Norwegii oferowano wysokiej jakości benzynę pod nazwą „MIL”, pochodzącą od słupków milowych, używanych do oznakowania dróg w Norwegii (1 mila norweska = 10 kilometrów). Dotychczasowe nazwy paliw oferowanych w sieci stacji Statoil: Eurosuper 95, Suprema 98, SupraDiesel, DieselGold, zmieniają się na nowe: miles 95, milesPLUS 98, miles diesel, milesPLUS diesel.

Najnowsze

Harley on Tour 2015 w toku! 23 motocykle, 33 imprezy, 15 krajów

W ramach wielkiego tournée po 15 krajach, nadjeżdża Harley on Tour 2015 i zaprasza do wspólnej jazdy wszystkich fanów motocykli. Do wyboru są 23 najnowsze modele HD, a każdy kto skorzysta z bezpłatnej jazdy próbnej może wziąć udział w loterii “Przestań marzyć, zacznij jeździć!”, w której nagrodą jest motocykl Harley.

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się kolejna edycja Harley on Tour – cyklu imprez organizowanych w całej Europie przez Harley-Davidson dla wszystkich miłośników motocykli. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli osobiście doświadczyć jazdy najnowszymi motocyklami Harley-Davidson, w tym nowymi modelami wyprodukowanymi w ramach Projektu Rushmore – do dyspozycji uczestników pełna ciężarówka motocykli – 23 maszyny z rocznika 2015.

Imprezy odbywać się będą przez 7 kolejnych weekendów w wybranych miastach Polski.

Jeśli nie chcesz się spóźnić, zapisz się już dzisiaj – decyduje kolejność zgłoszeń a ilość miejsc jest ograniczona.

Nie masz prawa jazdy? Nie ma problemu. Osoby nieposiadające prawa jazdy kat. A będą mogły poczuć „pozytywne wibracje” dzięki symulatorowi jazdy Jumpstart – specjalnej platformie stacjonarnej, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl (w wybranych lokalizacjach)

Więcej informacji: www.harley-davidson.pl w zakładce IMPREZY.

Miejsca i daty:

Kraków – 30-31 maja

Parking Makro Cash and Carry – ul. Jasnogórska 2

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 607 407 900, +48 726 012 002

www.dragon-harley-davidson.pl

Zamek Chudów k. Gliwic – 06-07 czerwca

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 722-066-566

www.arrow-harley-davidson.pl

Łódź – 13-14 czerwca

HD Łódź – ul. Dąbrowskiego 207/225

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 42 689 70 74

www.harley-davidson-lodz.pl

Warszawa – 20-21 czerwca

Liberator – Ul. Górczewska 30

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 22 837 46 14

www.liberator.pl

Wrocław – 27-28 czerwca

SKY TOWER od strony ul. Szczęśliwej

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 691 300 300, +48 727 001 500

www.appaloosa.pl

Poznań – 04-05 lipca

V-Force ul. Św. Michała 43

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 61 877 50 70

www.v-force.pl

Gdańsk – 11-12 lipca

HD Gdańsk – ul. Miałki Szlak 4/8

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 58 321 88 77

www.harley-davidson-gdansk.pl

Najnowsze