Kobieta nominowana w konkursie World Car PERSON of the Year. Kim jest Linda Zhang?

Tegoroczna piątka finalistów World Car PERSON of the Year reprezentuje najbardziej utalentowane osoby z branży motoryzacyjnej. Wśród nominowanych znalazła się jedna kobieta. Kim jest Linda Zhang?

Plebiscyt World Car PERSON of the Year nagradza osoby, które wniosły znaczący wkład w światowy przemysł motoryzacyjny. Wkład ten może obejmować znaczący wpływ na markę lub firmę, w której pracują, jak na przykład, znamienny wpływ na rozwój kwestii bezpieczeństwa, inżynierii czy postępu technicznego lub innej znaczącej korzyść dla klienta.

W przeszłości tytuł World Car PERSON of the Year otrzymali między innymi Akio Toyoda, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Corporation (2021), Carlos Tavares, dyrektor generalny PSA Group (2020), nieżyjący już Sergio Marchionne, dyrektor generalny FCA, przewodniczący CNH Industrial oraz prezes i dyrektor generalny Ferrari (2019), a także Håkan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Group (2018).

Kobieta nominowana w konkursie World Car PERSON of the Year. Kim jest Linda Zhang?

Tegoroczna piątka finalistów World Car PERSON of the Year reprezentuje najbardziej utalentowane osoby z branży motoryzacyjnej. Wśród nominowanych znalazła się jedna kobieta – Linda Zhang,

Linda Zhang
Linda Zhang, fot. materiały prasowe / World Car Awards

Linda Zhang, jako główny inżynier Forda F-150 Lightning, kierowała rozwojem w pełni elektrycznego pick-up’a amerykańskiego producenta. Elektryk naszpikowany jest nowoczesną technologią i oczekuje się, że „zmieni zasady gry” dla Forda i całej branży.

Ford F-150 Lightning jest oferowany kierowcą w dwóch wersjach – standardowej, która na jednym ładowaniu przejdzie 370 kilometrów, i powiększonej, która ma zapewniać 480 kilometrów zasięgu. Elektryczny układ napędowy wersji z mniejszą baterią ma 426 KM mocy, z większą – 563 KM. W obu ma za to ten sam moment obrotowy wynoszący imponujące 1050 Nm. Również w obu wersjach pick-up jest wyposażony w dwa silniki elektryczne i napęd na cztery koła.

Ford zapewnia, że F-150 Lightning może pochwalić się doskonałymi osiągami terenowymi, z czterema trybami jazdy do wyboru: normalny, sportowy, terenowy i holowanie/transport. Wytrzymała ochrona podwozia m zapewniać bezpieczeństwo układu napędowego dzięki metalowym osłonom chroniącym akumulator i silniki pokładowe przed trudnym terenem. Sam akumulator jest zabezpieczony wodoodporną obudową otoczoną ochroną przed uderzeniami i został przetestowany w temperaturach nawet do -40 stopni Celsjusza, aby upewnić się, że Lightning może działać wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny.

Pozostałe osoby nominowane w konkursie World Car PERSON of the Year to:

  • Shailesh Chandra – dyrektor zarządzający jednostką biznesowa ds. pojazdów pasażerskich Tata Motors, który dokonał niezwykłego zwrotu dla swojej marki w bardzo wymagającym 2021 roku. Jego strategia elektryfikacji ma znaczenie na skalę międzynarodową, a jego produkty są szeroko chwalone za postęp w projektowaniu i technologii.
  • Luc Donckerwolke – wiceprezes wykonawczy ds. designu i dyrektor kreatywny Hyundai Motor Group, który wprowadził na rynek szereg bardzo innowacyjnych nowych modeli, w tym Hyundaia Ioniq 5, Genesis GV60 i Kię EV6.
  • James Gay-Rees i Paul Martin – twórcy i producenci serialu Netflixa „Drive to Survive”, ukazującego kulisy rywalizacji w Formule 1. Wykonali oni nieocenioną pracę, aby popularyzować F1 i sporty motorowe na skalę globalną.
  • Tadge Juechter – główny inżynier Corvette, nadzorował wprowadzenie na rynek całkowicie przeprojektowanej Corvette ze środkowym silnikiem, pojazdu, który pobudza wyobraźnię entuzjastów motoryzacji z całego świata, jak niewiele innych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze