Kobiecy charakter Renault Magnum

Mimo, że świat kierowców ciężarówek jest zdominowany przez mężczyzn, liczba kobiet w tym zawodzie stale rośnie. Jedną z nich jest Patricia Boudy - jedyna kobieta spośród 100 kierowców pracujących w firmie transportowej Rizzo w Gaillac we Francji.

fot. Renault Trucks
fot. Renault Trucks

 

W lutym Patricia otrzymała kluczyki od nowiutkiego modelu Renault Magnum z silnikiem DXi o mocy 480 KM.

– Lubię być w trasie przez cały tydzień, a to Magnum ułatwi mi pracę. Komfort kabiny tej ciężarówki nie ma sobie równych – podkreśliła odbierając kluczyki.

Od zawsze wielkim marzeniem Patricii było prowadzenie wielotonowego pojazdu i życie w trasie – chciała być truckerem, tak jak jej ojciec. Zachęcona przez niego, 10 lat temu porzuciła zawód krawcowej, zdobyła niezbędne uprawnienia i zasiadła za kółkiem ciężarówki. Od tamtej pory zjeździła Europę wzdłuż i wszerz. Jak sama twierdzi – odnalazła się w tym męskim światku.

– Nigdy nie cierpiałam z tego powodu, że jestem kobietą-kierowcą. Byłam i jestem w stanie wiele udowodnić sobie, zyskałam też szacunek mężczyzn – podsumowała Patricia.

Kobieta i ciężarówka – idealny zestaw.
fot. Renault Trucks
Patricia Boudy i jej nowe Renault Magnum.
fot. Renault Trucks

 

Jej szef, Stéphane Rizzo, zamówił bardzo dobrze wyposażone pojazdy, tak więc i egzemplarz Patricii ma wszelkie wygody m.in. telewizor, lodówkę, klimatyzację.

– Bogate wyposażenie pojazdów, to mój świadomy wybór. Chcę podkreślić znaczenie pracy naszych kierowców, gdyż to oni i ich pojazdy są wizerunkiem naszej firmy. A dla Patricii zamówiłem dodatkowo chromowaną osłonę chłodnicy – podsumował właściciel firmy. – Muszę przyznać, że jestem dumny z tego, że mamy kobietę-kierowcę w naszym teamie. Kiedy w zeszłym roku otrzymałem od Patricii podanie o pracę, od razu zaimponowała mi swoją motywacją do pracy i 10-letnim doświadczeniem. Zatrudniłem ją bez zastanowienia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze