Kobieca załoga Wilk i Żuk na mecie w Czechowicach! Galeria zdjęć

Na śliskich, trudnych i krętych trasach 6. Rajdu Czechowickiego - Magda Wilk i Jola Żuk, wykazując się opanowaniem i spokojem ukończyły rywalizację na 8. miejscu w klasie Gość. Jeszcze dziś wywiad z dziewczynami!

{{ gallery_old(662) }}

Dla zawodniczek Wilk & Żuk Rally Team – 100% kobiecego zespołu rajdowego, start w Czechowicach był sprawdzianem przed rozpoczęciem rywalizacji w Rajdowym Pucharze Polski. Niestety nie wszystkim załogom z licznej obsady rajdu udało się dotrzeć do mety. Wpływ na to z pewnością miały bardzo wymagające warunki, z jakimi przyszło się zmagać na oesach. Kręte i wąskie trasy dodatkowo zmoczył deszcz ze śniegiem, a każdy kolejny przejazd powodował, że asfalt w wielu miejscach pokryty był piachem i zdradliwym błotem. W tych warunkach Renault Clio Sport załogi Wilk i Żuk, dotarło do mety całe i bez większych przygód.

Magda Wilk
fot. Wilk & Żuk Rally Team

Magda Wilk:
– Myślę, że trudno o lepsze testy. Zmienna trasa oraz nawierzchnia – ślisko, sucho, zimno, mokro, brudno – takie warunki spotkałyśmy w Czechowicach. Co prawda w Świdnicy możemy dla odmiany trafić na piękne słońce, ale nie zmienia to faktu, że zebrałyśmy dzisiaj więcej cennego doświadczenia niż się spodziewałyśmy. W Clio poczułam się całkiem nieźle, ale muszę się jeszcze trochę przyzwyczaić do nieco nerwowego charakteru małego Renault. Tu z pewnością pomocne będą kolejne kilometry, które pozwolą mi się z nim zaprzyjaźnić. Czuję, że mam jeszcze sporą rezerwę, ale w tym rajdzie chciałam zachować margines bezpieczeństwa. Ważne było dla nas aby dotrzeć do mety i tym samym przejechać wszystkie 33 km oesowe. Sama trasa rajdu bardzo mi się podobała – ciekawie wytyczona i trudna technicznie. Wyjeżdżamy z Czechowic z cenną wiedzą o tym, nad czym musimy popracować. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że zebrane dziś doświadczenie nie sprawi, że na Świdnickim wskoczymy od razu do czołówki. Chodziło nam głównie o to, by dowiedzieć się, co możemy zrobić by podczas startu w RPP czuć się pewniej i poprawiać nasze tempo. Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w rajdzie który miał tak świetną atmosferę i mocną obsadę. Podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie.

Jola Żuk
fot. Wilk & Żuk Rally Team

Jola Żuk:
– Przyznam szczerze – nie spodziewałam się, że nasz trening okaże się tak wymagającą przeprawą. Już sama trasa zaskoczyła nas swoim zróżnicowaniem i stopniem trudności. Tutaj musimy pogratulować organizatorom doboru odcinków. Poziom trudności, podniosła dodatkowo zmienna pogoda. Deszcz ze śniegiem bardzo utrudnił jazdę, w wielu miejscach droga pokryta była cienką warstewką śliskiej mazi, a czasem po prostu grubą warstwą błota wyniesionego przy cięciach. Dlatego tym bardziej jesteśmy zadowolone z tego, że udało nam się spokojnie i kontrolując tempo dotrzeć cało do mety. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przed nami długa droga do lepszych czasów, ale jak to mówią klasycy – najpierw trzeba być na mecie, tam zawsze znajdzie się jakieś miejsce 😉 Niewątpliwie optymistycznym akcentem jest tak liczne zainteresowanie imprezą w Czechowicach. Cieszymy się, że mogłyśmy wystartować w tak zacnym gronie. Serdeczne podziękowania za wsparcie dla IMPERVIUS, RedBeetle – Media & More, sklep: kamerynakask.pl, całej naszj ekipy która nam pomagała podczas Czechowickiego oraz patronów medialnych: ANTYRadio, Motocaina.pl – kobiecy portal motoryzacyjny, RallyNews.pl – vortal rajdowy i RadioWWW.eu. Kibicom bardzo dziękujemy za doping, i zapraszamy do Świdnicy.

Kolejną okazją do tego, aby zobaczyć Magdę i Jolę w akcji będzie, jubileuszowy, 40. Rajd Świdnicki KRAUSE. O tym jak dziewczyny przygotowują się do tego startu będziemy Was na bieżąco informować.

Zapraszamy do śledzenia załogi na:

facebook.com/WilkZukRallyTeam

Renault Clio Sport, którym startowała kobieca załoga rajdowa Wilk & Żuk Rally Team.
fot. Wilk & Żuk Rally Team

Najnowsze

Drifterka Sara V. Hagemann dwukrotnie odwiedzi Polskę – film

To pierwsza drifterka w polskich zawodach, pochodząca z krajów skandynawskich. Na co dzień 29-letnia Sara jest przykładną matką - ma pod opieką szóstkę dzieci! Razem z mężem Jakubem odkryli niedawno swoją pasję - drifting i aktywnie się w niej realizują.

Sara V. Hagemann zagości w Polsce.
fot. oficjalny profil zawodniczki na Facebook

W dniach 20-22 kwietnia w Poznaniu będziemy mogli podziwiać kobietę za kierownicą 700-konnej Toyoty Supra. Do zawodów driftingowych „King of Europe” zgłosiła się duńska zawodniczka – Sara Vollhaase Hagemann, która ponownie odwiedzi nasz kraj jesienią, na rundzie w Karpaczu.

Pierwsze kroki w „lataniu bokiem” Sara stawiała 2 lata temu za kierownicą BMW M5 swojego męża. Ciężko jej było zdobyć szacunek innych zawodników, ale z determinacją ciężko trenowała i stopniowo poprawiała swoją technikę jazdy.

W sezonie 2011 dysponowała już 570-konną Toyotą Suprą Mk4, którą zbudowała razem z mężem. Wywalczyła miejsce w czołowej szesnastce w klasie ProAm w Danii i stanęła również na pierwszym podium międzynarodowym – podczas zawodów Nurburgring Street Class.

Na sezon 2012 Sara przygotowała się jeszcze lepiej! Supra ma już 700 KM i znacznie obniżoną wagę oraz nowe, czarno-różowe barwy. 

Kalendarz startów Sary:

20-22 kwiecień King of Europe Poznań
4-6 maj F&F Denmark
12-13 maj Hockenheim Ring IDS
1-3 czerwiec DHB Denmark
27-29 lipiec Eurospeedway Lausitz IDS
25-26 sierpień Most CZ IDS
15-16 wrzesień Karpacz Polska
12-14 październik IDS Nurburing

Toyota Supra, którą Sara V. Hagemann wystartuje w Polsce.
fot. oficjalny profil zawodniczki na Facebook

Najnowsze

Małgorzata Socha zapłaci za jazdę buspasem – film

Niedawno gazety rozpisywały się o tym, jak podczas nagrania „Zakupu kontrolowanego”  TVN Turbo autobus urwał drzwi Maserati Granturismo GT. Mandat otrzymał wówczas kierowca autobusu, ale policja zamierza też ukarać aktorkę Małgorzatę Sochę, która siedziała wtedy na prawym fotelu auta. Za co więc dostanie mandat?

Przerażona Małgorzata Socha
fot. youtube

Aktorka ma zostać ukarana punktami karnymi oraz grzywną w wysokości 200 zł za jazdę po buspasie i zatrzymanie się na przystanku autobusowym – wszystko to miało miejsce przed oddaniem kierownicy w ręce Adama Kornaciego, prowadzącego program Zakup Kontrolowany w TVN Turbo. Ma on być świadkiem w tej sprawie. Tak wspomina to wydarzenie.

– Było wtedy zimno, mokro i wietrznie, i Małgosia stwierdziła, że w Maserati, które ma bodaj 405 KM, po prostu nie czuje się do końca pewnie za kierownicą. Poprosiła mnie, żebym zamienił się z nią miejscami i przewiózł ją tym samochodem może trochę pewniej i szybciej. Kiedy zatrzymaliśmy się i zamienialiśmy miejscami, ruszający autobus wjechał nam w drzwi –  relacjonował dziennikarz.

Pechowe Maserati
fot. youtube

Najnowsze

Startuje Suzuki Shell Moto Szkoła 2012

Rusza kolejna edycja szkoleń, które cieszą się dużym uznaniem wśród motocyklistów.

Suzuki Intruder C1800
fot. Suzuki

Moto Szkoła oferuje właścicielom i użytkownikom motocykli Suzuki możliwość skorzystania z kursów doszkalających w cyklu podstawowym. Szkolenia obejmują część teoretyczną oraz praktyczne warsztaty w zakresie manewrowania, bezpiecznego pokonywania zakrętów, awaryjnego hamowania i omijania przeszkód.

Szkolenia prowadzą doświadczeni instruktorzy, program jest przemyślany, a grupy szkoleniowe nieduże. Oferta jest skierowana nie tylko dla początkujących, ale również doświadczonych kierowców.

Po ukończeniu Moto Szkoły uczestnicy otrzymają certyfikaty, które upoważniają do otrzymania zniżki w wysokości 5% na ubezpieczenie motocykla w firmie Uniqa w salonach dealerskich Suzuki.

Szkolenia odbywają się w całej Polsce według określonego harmonogramu. Aktualny harmonogram wraz z dodatkowymi informacjami o Suzuki Shell Moto Szkole zostanie umieszczony na stronie www.suzuki-moto.pl.

Najnowsze

Motor Show w Poznaniu: premiery aut z grupy Volkswagena

W dniach od 13 do 15 kwietnia odbędzie się Poznań Motor Show 2012. Oficjalne otwarcie jest zapowiadane na godzinę 14.00 w hali 3A. Tuż po tym swoje nowości zaprezentują marki należące do grupy Volkswagena.

Volkswagen up!
fot. Volkswagen

Popularność Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu jest ogromna. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna edycja zgromadzi ponad 50 tysięcy zainteresowanych.

Pierwszy dzień jest przeznaczony dla ekspertów i dziennikarzy, można o nim przeczytać tutaj.

Po oficjalnym otwarciu hala 3A przeobrazi się w Auto City – miasto marek grupy Volskwagen. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną Volkswagen up! w wersji pięciodrzwiowej, nowe Audi A3 i Porsche Boxster oraz Amarok z automatyczną skrzynią biegów. Škoda przedstawi nowy projekt wspierający bezpieczeństwo „Škoda Auto Lab“.

W sobotę oraz niedzielę (14-15 kwietnia) targi zostaną otwarte dla zwiedzających. Hala 3A
w całości będzie wypełniona ekspozycją marek należących go grupy Volkswagena w Polsce. Na powierzchni prawie 5 tysięcy m2 zaprezentowanych zostanie 50 samochodów. Wśród gości targów zostanie rozlosowana bardzo atrakcyjna nagroda: Volkswagen up!.

Najnowsze