Klima i ogrzewanie na motocyklu? Film.

A dlaczego by nie? Mamy już podgrzewane manetki motocyklowe, buty i inne patenty, teraz nadeszła pora na ogrzewanie bądź chłodzenie naszego ciała. Jest za zimno na jazdę na jednośladzie? Wystarczy odpowiedni sprzęt, kamizelka i możesz ruszać w trase choćby dziś! Zobacz jak to sprytnie działa.

fot. Entrosys

Tego należało się spodziewać. Mamy już przecież tyle rozwiązań, dzięki którym jazda w niesprzyjających warunkach na motocyklu wcale nie musi być wyzwaniem. Ogrzewane manetki, „ocieplane” z akumulatora buty, specjalne płytki ogrzewające, czy podgrzewane pasy nerkowe nie są już nowinką. Ale mobilna klimatyzacja owszem (nie mówimy tutaj o tej, montowanej np. w Gold Wingu).

fot. Entrosys

Firma Entrosys wymyśliła ciekawą ideę poręcznej skrzyneczki montowanej na tylnej kanapie motocykla, która jest jednocześnie niewielkim wentylatorem. Z niego, za pomocą rury, biegnie ciepłe lub chłodne powietrze do specjalnie zaprojektowanej kamizelki, rozprowadzającej powietrze po ciele kierowcy. Proste i praktyczne.

fot. Entrosys
fot. Entrosys

Przyrząd zamyka się na zamek typowy dla bagażnika jednoślada, żeby nie musieć go zdejmować za każdym razem, gdy zsiada się z motocykla. Temperaturę reguluje sie za pomocą kontrolera bezprzewodowego w kształcie pilota zamontowanego przy lewej manetce.

Cena tego urządzenia będzie już niebawem podana, ale już teraz – jeśli zarejestrujesz się na stronie http://entrosys.com/rebates/ – możesz skorzystać z 20% rabatu na jeden z 500 pierszych egzemplarzy tego sprzętu.

Niestety, prawodopodobnie przewożenie na motocyklu pasażera, gdy zamontowana jest klimatyzacja raczej nie będzie możliwe; podobnie w przypadku zabrania topcase (bagażnik montowany na stelażu za tylną kanapą), czy chęci zabrania na tylnej kanapie jakichkolwiek bagów. Za to w letnich korkach możemy się czuć komfortowo, choć nasuwa się pytanie: czy aby się z tego wszystkiego nie przeziębimy?

 

Źródło: Entrosys

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze