Kleinschmidt, Sanz, Fontanesi oraz Błażusiak i Dudek nagrodzeni na gali FIM – galeria

Trzy zawodniczki oraz dwóch Polaków odebrało nagrody na gali FIM w Monte Carlo.

Jutta Kleinschmidt odbiera nagrodę FIM Legend.
fot. FIM

Galeria zdjęć z gali do obejrzenia tutaj.

Prawie pięćset osób zebarało się pierwszego grudnia w Salle des Etoiles w Monte Carlo, aby wspólnie celebrować wyjątkowy wieczór, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym motocyklowym zawodnikom na świecie. Uroczystą galę na żywo transmitowano w kilkunastu krajach. Gośćmi wieczoru byli nie tylko zawodnicy, ale też legendy sportów motorowych.

Galę FIM, która odbywa się już po raz czwarty, a drugi raz w Monte Carlo, poprowadzili Matthew Roberts (dziennikarz BBC na MotoGP) i Lisa Leyland (twarz FIM TV, komentatorka przeróżnych mistrzostw świata FIM) – oboje pełni pasji, a także dysponujący imponującą wiedzą o motocyklach, zawodnikach i ich osiągnięciach.
Pośród zaproszonych gości znalazły się takie osoby jak Harry Everts, Malcolm Rathmell, Ove Fundin, Cyril Neveu, Jutta Kleinschmidt, Phillip William Read i Alessandro Gritti, Marc Marquez, Pol Espargaro, Antonio Cairoli, Maverick Vinales, Tom Sykes, Jeffrey Herlings, Antoine Meo, Alex Salvini, Christophe Nambotin, Tai Woffinden, Nikolai Krasnikov.

Laia Sanz
fot. FIM

Jutta Kleinschmidt otrzymała nagrodę FIM Legend – nie tylko za wygraną Rajdu Dakar jako pierwsza w historii kobieta (do tej pory osiągnięcia nie powtórzyła żadna inna zawodniczka), ale także za niebywałe osiągnięcia zarówno w sportach motocyklowych.

Kobiecą stronę zawodów motocyklowych reprezentowała Laia Sanz, która otrzymała tytuł w kategorii Trial – jako 12-krotna Mistrzyni Świata tej dyscypliny – na scenie Laia powiedziała, że to niesamowite zdobyć mistrzostwo w ten sam weekend zarówno w trialu, jak i enduro. Wierzymy!

Drugą z nagrodzonych zawodniczek była wielokrotna mistrzyni świata w kobiecym motocrossie – Chiara Fontanesi – zdobywczyni tytułu FIM Woman Motocross.

Na sali zasiadła także Ludivine Puy – odwieczna rywalka Lai Sanz.

Chiara Fontanesi
fot. FIM

Nagrodę jako Mistrz Świata Superenduro odebrał Tadeusz Błażusiak, ubrany na galę w dość swobodny strój (zamiast koszuli pod marynarkę założył wydekoltowany t-shirt – za to go kochamy!).

Podczas gali wyręczono dwie ważne nagrody FIM Rookie of the Year (Debiutant Roku) oraz FIM Rider of the Year (Zawodnik Roku).
W kategorii FIM Rookie of the Year zwyciężył Patryk Dudek, który odebrał również nagrodę jako Mistrz Świata w żużlu poniżej 21 roku życia – nagrodę Polakowi przyznawała legenda sportu motorowego, pierwsza kobieta, która zwyciężyła Rajd Dakar w historii (i do tej pory jedyna) – Jutta Kleinschmidt.

W kategorii Rider of the Year zwyciężył kierowca wyścigowy MotoGP Marc Marquez. Te dwie nagrody zostały przyznane głosami ponad 15 000 osób, wliczając w to fanów, zespoły, sportowców i przedstawicieli przemysłu motocyklowego, oddanymi na stronie fim-live.com przez ostatnie tygodnie.

Tadeusz Błażusiak z partnerką.
fot. FIM

Nagrodzona została też organizacja Federació Motociclista d’Andorra (FMA) – wyróżnienie FIM Environmental powędrowało do przedstawicielki tej instytucji – Natalii Gallego za działanie na rzecz rozwijania wiedzy o ochronie środowiska w świecie motocyklizmu i koncernów motocyklowych. Gallego otrzymała nagrodę z rąk Lai Sainz – ambasadorki FIM Environmental.

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii otrzymało nagrodę FIM Road Safety Award (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) za swój program Sharp (Safety Helmet Assessment Rating Programm) związany z przyznawaniem gwiazdek bezpieczeństwa kaskom motocyklowym (odpowiednik Euro NCAP w samochodach).

Nagrodę w podziękowaniu za starania na rzecz organizacji sportów motocyklowych w Polsce otrzymał również Andrzej Witkowski – szef Polskiego Związku Motorowego.

Nita Korhonen – przewodnicząca komisji kobiet FIM.
fot. FIM

Szef FIM, Vito Ippolito, zabrał głos w czasie uroczystego wieczoru:
– To wspaniałe, że czwarta edycja naszej gali ponownie odbywa się w Monte-Carlo i to drugi rok z rzędu. Dziękuję kierowcom, zawodnikom, zespołom i całej naszej wielkiej motocyklowej rodzinie za obecność i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Kolejny raz pokazujemy światu, że łączy nas pasja i miłość do motocykli.

Ceremonię można obejrzeć tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze