Klaudia Podkalicka w rajdzie XLavina IV. Rábaköz Cup 2012

Już w najbliższy weekend w węgierskim mieście Kapuvár odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup. To rozpoczęcie tegorocznej rywalizacji o Puchar FIA-CEZ, a także pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w 2012 roku. Zaś dla Klaudii Podkalickiej – kolejny etap w pracowitym roku.

„Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite. Przeprowadzaliśmy intensywne testy bezpośrednio pod specyfikację rajdu XLavina IV. Rábaköz Cup 2012, sprawdzaliśmy twardość zawieszenia i amortyzatorów. Auto przejechało odpowiednią liczbę kilometrów. Adrenalina daje się we znaki, a to znak, że jesteśmy przygotowani do startu” – mówi tuż przed wyjazdem na Węgry Klaudia Podkalicka.

Klaudia jest gotowa do walki
fot. materiały zawodniczki

Łączna długość odcinków specjalnych przygotowanych przez organizatorów węgierskiego rajdu to 362 kilometry (wraz z dojazdówkami trasa rajdu to 470 km). W tym roku zobaczymy na trasach nie tylko samochody, motocykle i quady, ale także ciężarówki.

Klaudia w planach na tegoroczny sezon ma m.in. starty we wszystkich pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, FIA CEZ Cross-Country Trophy oraz udział w licznych imprezach dodatkowych, takich jak np. Rajd Barbórki.

Klaudia Podkalicka
fot. materiały zawodniczki

Pilotem Klaudii będzie Piotr Binaś, zawodnik znany przede wszystkim ze startów w rajdach terenowych. Przez wiele lat był pilotem m.in. kierowców Krzysztofa Hołowczyca i Piotra Chodzenia

„Zdecydowałem się na współpracę z Klaudią, ponieważ bez wątpienia ma duży potencjał i możliwości. Świetnie się rozumiemy, co w teamie kierowca – pilot jest bardzo istotne. Jestem bardzo dumny, że to właśnie do mnie zwrócił się zespół Klaudii z propozycją współpracy i że spośród wielu pilotów wybrano właśnie mnie” – mówi Piotr Binaś.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze