Edyta Klim

Kim są GS girls? (video)

BMW Motorrad ogłosiło listę poważnych kandydatek do kobiecego teamu na International GS Trophy

Po  raz pierwszy w historii, BMW International GS Trophy odbędzie się w Azji Południowej. Zawodnicy wystartują na początku 2016 r. w Tajlandii. Ale to nie jest jedyne co dzieje się po raz pierwszy, ponieważ wśród 19 zespołów biorących udział w przyszłorocznej imprezie, znajdzie się jeden team złożony wyłącznie z kobiet. Trzy dziewczyny wywalczą sobie miejsce w zespole podczas kwalifikacji, jeśli wygrają miejsce na podium we wrześniowych eliminacjach w Południowej Afryce

Wraz ze wzrostem liczby sprzedawanych kobietom „Gieesów”, coraz więcej pań realizuje swoją pasję offroadowej jazdy, więc logiczną konsekwencją jest włączenie „girl power” w skład Trophy. W efekcie umieszczenia zapowiedzi na stronie gstrophy.com i będącej jej konsekwencją rywalizacji, co stało się nieco ponad miesiąc temu, fakt poszukiwania na całym świecie tria pań jeżdżących na GS wywołało na całym świecie fenomenalną reakcję.

Efektem tej „zachęty do działania” było oszałamiające 119 zgłoszeń i filmów od dziewczyn 29 różnych narodowości, wszystkich pragnących pokazać, że mają one dokładnie to, co pozwala im reprezentować ich kraj – a także ich płeć – w najsłynniejszej z offroadowych imprez dla motocyklowych klientów na świecie.

Trudne zadanie przeglądania detali owych filmów i napisanych aplikacji należało do specjalnego jury, w którego skład wchodziła ambasadorka BMW Motorrad South Africa i zarazem certyfikowana offroadowa instruktorka Jolandie Rust, Ralf Rodepter – Head of Brand and Product Management BMW Motorrad; Svenia Ohlsen – Head of Brand Experience BMW Motorrad; Tomm Wolf –  twarz GS Trophy oraz Stephanie Rowe, jedyna motocyklistka w wyprawie „One world. One R 1200 GS” w 2013 r.

Jury spotkało się na BMW Motorrad Days w Garmisch-Partenkirchen w sobotę 4 lipca i po długich rozważaniach na temat umiejętności aplikujących pań, ostatecznie wybrano krótką listę najbardziej odpowiednich kobiet, które przyjadą do Południowej Afryki na eliminacje. Dziesięć dziewcząt przybędzie ze wszystkich (zamieszkanych) kontynentów (Europy, Ameryki, Afryki, Azji i Australii). Są w wieku od 26 do 46 lat. To Amy Harburg  z Australii, Jennifer Huntley  z Wielkiej Brytanii, Kim Krause z USA, Inga Birna Erlingsdottir z Islandii, Stephanie Bouisson z Francji, Iciar Tatay z Hiszpanii, Dusita Nauriyawang z Tajlandii, Rosa Freitag z Brazylii, Morag Campbell z Południowej Afryki i Caroline Stevenson z Kanady.

Łączy je talent, doświadczenie, ambicja i determinacja, żeby walczyć z mężczyznami w przyszłorocznym Trophy. Ze zgłoszeń wynika jasno, że żadna z „GS girls” nie jest tu po to, żeby tylko „robić tłok”. Poniżej to, co one same mówią o sobie…

Jeep startuje z Adventure Academy. Będzie uczyć kierowców jazdy w terenie
Amy Harburg (40 lat) z Brooklyn w Australii: „Uczestniczyłam w pięciu BMW GS Safari i jestem jedyną kobietą, która uczestniczyła w GS Safari Enduro, podczas którego jeźdźcy na GS docierają do najdalszych zakątków Australii, sprawdzając siebie i swoje motocykle w jeździe poprzez skaliste wzniesienia, głęboki piach i ekstremalnie trudne brody. Brałam także udział w 14-dniowym, liczącym 7,5 tys. km offroadowym rajdzie w Australii jako członek zespołu dwu dziewcząt, nie mając samochodu wsparcia ani żadnych zapasowych części, narzędzi i ubrań oprócz tych, które mogłyśmy zabrać ze sobą. Będę zachwycona, jeśli będę mieć możliwość stania się częścią kobiecego teamu GS Trophy, ponieważ dla mnie najważniejsze jest zachęcenie innych kobiet, żeby były tu z nami i dotarły wszędzie tam, gdzie ich GS mógłby je zawieźć.”

Jeep startuje z Adventure Academy. Będzie uczyć kierowców jazdy w terenie
Jennifer Huntley (45 lat) z Swansea w Walii: „Ukończyłam wszystkie stopnie kursów BMW Off-Road Skills, a także Szkołę Enduro. Jeżdżę na R 1150 GS, który mam już od ośmiu lat, ale moim ulubionym jest R 80 G/S, posiadany przeze mnie już od 18 lat. Jeździłam nim wszędzie: od podróżowania w londyńskich korkach, do podróży wokół Europy, także jadąc poza twardymi drogami. Polubiłam go w każdych warunkach jazdy i wierzę, że moje umiejętności są wystarczająco dobre, żeby rywalizować z męskimi zespołami. Mam ambicję pokazać, jak dobre możemy być my, kobiety!”

 

Nowy elektryk Lexus UX 300e
Kim Krause (43 lat) z Tracy w USA: „Jako członek „Dirty Girls” (grupa offroadowych motocyklistek) rozumiem co to znaczy postawić przed sobą wyzwanie stania się doskonałym jeźdźcem, jakim tylko mogę być, jeżdżąc wraz z grupą motocyklistek. Reprezentowanie kobiet na motocyklach jest dokładnie tym, czym żyję na co dzień. Moja życiowa misja to otwarcie tego sportu dla kobiet i pokazanie światu, jakie są jeżdżące na GS kobiety: jesteśmy silnymi, zmotywowanymi, odważnymi dziewczynami, które rozumieją ile twardości trzeba w sobie mieć, żeby rywalizować w sporcie tak zdominowanym przez mężczyzn. Możliwość bycie częścią zespołu tak samo jak ja zdeterminowanych kobiet sprawia, że jestem bardzo podekscytowana. Słowa nie mogą oddać emocji jakie odczuwam mając świadomość, że mogłabym wnieść wkład w otwarcie świata „GS adventure riding” dla innych kobiet.”

Nowy Opel Mokka zaprezentowany!
Inga Birna Erlingsdottir (37 lat) z Mosfellsbaer na Islandii: „Kupiłam mojego BMW GS w 2008 r. W owym czasie nie było dealera BMW na Islandii i musiałam importować mojego „Gieesa” z Danii. Aktualnie jestem jedyną GS girl na Islandii, więc mam nadzieję zainspirować więcej kobiet z mojego kraju, by odnalazły swoją pasję w jeźdżeniu na BMW GS. Pracuję jako funkcjonariuszka policji na motocyklu – jedyna taka kobieta na Islandii. Bycie częścią pierwszego międzynarodowego zespołu na GS Trophy byłoby wyprawą mojego życia i niezapomnianą przygodą, jaką mogłabym dzielić z zespołem niezwykłych kobiet. To będzie wyzwanie, które doprowadzi nas na skraj naszych ograniczeń i pomoże każdej z nas tego dokonać.”

https://www.youtube.com/watch?v=DZ93zHjmwzk

Nowy Opel Mokka zaprezentowany!
Stephanie Bouisson (30 lat) z La Foillade we Francji: „Motocykle zawsze były moją pasją. Kocham ducha zespołu i wzajemne wspieranie się. Jestem zafascynowana BMW GS i byłabym zachwycona, mogąc dołączyć do zespołu na GS Trophy i udowadnić, co dziewczyna może zrobić z motocyklem. W 2013 r. mój dealer BMW zaproponował mi udział we francuskim GS Trophy na moim F 800 GS. Ukończyłam na piątym miejscu w 2013 i ósmym w 2015 r., na około 150 uczestników. Naprawdę doceniam ducha tych imprez i solidarność jeźdźców BMW. Byłabym naprawdę dumna będąc częścią pierwszego kobiecego międzynarodowego zespołu GS Trophy i mając możliwość udowodnić, że kobiety powinny mieć stałe miejsce w takiej rywalizacji.”

Ford E-Transit, czyli nadszedł czas na elektryczne dostawczaki. Zasięg do 350 km!
Iciar Tatay (26 lat) z Walencji w Hiszpanii: „Jestem pasjonatką motocyklowego świata, a szczególnie BMW. Pochodzę z rodziny, która zawsze była zaangażowana w świat offroadowej rywalizacji – pierwszy raz pojechałam na offroadowym motocyklu gdy miałam siedem lat. Jako córka właściciela i inwestora BMW Enduro Park w Aras Rural w Hiszpanii, brałam udział w wielu programach treningowych, imprezach oraz offroadowych wycieczkach do Afryki. Wierzę, że moje doświadczenie i moja motocyklowa pasja sprawia, że będę dobrym nabytkiem dla kobiecego zespołu International GS Trophy w 2016 r.”

Dusita Nasuriyawong (30 lat) z Samutsakorn w Tajlandii: „Moje doświadczenia z jazdy motocyklami BMW w Tajlandii i sąsiadującymi krajach jak Wietnam, Malezja czy Laos przekonały mnie, że mogłabym pracować i jeździć z różnymi ludźmi o różnych narodowościach w GS Trophy, które byłoby jednym z najwspanialszych doświadczeń, jakie mogłabym mieć. Jestem taka podekscytowana i byłabym dumna, stając przed wyzwaniem dołączenia do całkowicie kobiecego zespołu i móc promować mój kraj oraz sprawić, że świat dowie się więcej o Tajlandii, gospodarzach GS Trophy 2016.”

Rosa Freitag (45 lat) z Sao Paulo w Brazylii: „To byłoby jedno z największych osiągnięć w moim życiu, gdybym mogła dołączyć do pierwszego kobiecego zespołu na International GS Trophy. Bardzo gorąco w to wierzę i angażuję wszystkie moje siły w przygotowania. Gdy zostało ogłoszone, że to R 1200 GS będzie motocyklem używanym podczas eliminacji, natychmiast pojechałam na sesje treningowe (po otrzymaniu superniskiego siedzenia – mam tylko 160 cm wzrostu) i muszę przyznać, że to bardzo przyjazny motocykl. Rzecz jasna byłoby wspaniale pojechać do Południowej Afryki, żeby pogratulować Jo Rust tego wszystkiego, co osiągnęła dla siebie oraz dla nas, motocyklistek, w tak krótkim czasie. Naprawdę widzę siebie jako ambasadorkę Ducha BMW w GS Trophy Team Girl!”

Morag Campbell (43 lat) z Johannesburga w Południowej Afryce: „Uwielbiam jazdę motocyklem i przygodę, uwielbiam przyciągać nowe kultury i nowych ludzi. Lubię dzielić się wiedzą, uczyć się i podejmować wyzwania. Jeśli chodzi o BMW R 1200 GS, to zakochałam się w nim już po dwóch sekundach jazdy! Podczas niej zrozumiałam jak to jest żyć chwilą i jak stać się otwartą na wszystkie możliwości. Wierzę, że kobieta może być intelektualistką, a przy tym żądną przygód i zabawy, biorąc udział w tej rywalizacji. Chciałabym reprezentować sobą to, co jazda motocyklem BMW może zrobić dla każdego i – dla wszystkich.”

Ford Evos
Caroline Stevenson (46 lat) z Lethbridge w Kanadzie: „Pasjonuję się wyprawowymi maszynami R 1200 GS, miałam ich wiele od 2012 r. One odpowiadają mojemu charakterowi: są twarde, wytrzymałe, dzielne, niezależne. Kocham również jeździć z przyjaciółmi, gdyż potrzebujemy siebie nawzajem, by pokonać trudniejsze przeszkody i świętować nasze zwycięstwa, zarówno te małe jak i duże. Mam nadzieję, że w przyszłości stanę się certyfikowaną offroadową instruktorką BMW. Możliwość bycia częścią pierwszego całkowicie kobiecego zespołu na International GS Trophy mogłoby być pasjonujące i otworzyć drzwi do pokazania wszystkim kobietom drogi do przodu. Koniecznie chcę być częścią tego przedsięwzięcia!”

Teraz 10 zwyciężczyń, które zostały wybrane przez jury, poleci do Południowej Afryki we wrześniu, by spotkać się osobiście i następnie wziąć udział w imprezie, będącą eliminacjami w Country Trax Rider Training Academy. Tutaj owe 10 dziewcząt będzie rywalizować ramię w ramię, a ich potencjał i możliwości zostaną ocenione w szeregu zróżnicowanych prób, nagradzanych punktami, żeby pomóc wyłonić pierwszą trójkę, która sama napisze historię i utworzy pierwszy kobiecy zespół na GS Trophy 2016.

Wszystkie przygotowania do imprezy – i oczywiście sama impreza – będzie przedstawiona w szczegółach pod adresem http://www.gstrophy.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze