Kierowcy wydają miliardy (!) na śmieciowe jedzenie

12 sierpnia 2019
Badanie mające na celu zbadanie nawyków żywieniowych podczas podróży samochodem nakreśliło bardzo niepokojący obraz tego, jak wygląda wtedy nasza dieta.

Badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii na grupie 2000 osób. Wynika z niego, że ponad 63% osób ma ochotę na śmieciowe jedzenie podczas podróży samochodem, a niemal 56% przyznaje, że ochota na niezdrową przekąskę jest u nich wtedy większa, niż kiedy przebywają w domu.

Taki trend jest obecny w społeczeństwie, pomimo tego, że na stacjach benzynowych pojawia się coraz więcej korzystnych dla nas alternatyw. Prosta kanapka lub sałatka jest o wiele zdrowsza, niż hot dog, zapiekanka, czy chipsy, a mimo tego rzadziej je wybieramy. Zamiast owoców wolimy batoniki.

Respondenci przyznają, że od zakupów na stacjach benzynowych odstręczają ich wysokie ceny (mówi o tym 3/4 badanych), ale pomimo tego kierowcy w Wielkiej Brytanii każdego roku wydają tam aż 1,25 mld funtów na jedzenie (według wyliczeń autorów badania).

Interesujące wyniki dało badanie w grupie wiekowej od 18 do 24 lat. Osoby te najchętniej sięgają po jedzenie w czasie jazdy z czego 36% zabiera ze sobą paczkę chipsów, a 1/4 odwiedza po drodze restaurację z fast foodem. Pomimo tego, stanowią oni grupę najbardziej optującą za rozszerzeniem wyboru na stacjach benzynowych o zdrowe i niskokaloryczne posiłki oraz przekąski.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!