Kierowcy DTM biorą udział w charytatywnym wyścigu wirtualnym

Kierowcy DTM biorą udział w charytatywnym wyścigu wirtualnym

14 kwietnia 2020
Mike Rockenfeller zainicjował serię wirtualnych wyścigów samochodowych, odbywających się pod hasłem #RaceHome. Zmagania odbywają się na platformie konsoli PlayStation 4 i startuje w nich w pełni elektryczne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Wszystkie wpływy z gry przeznaczone zostaną na szczytne cele. Raz w tygodniu fani marki Audi oraz profesjonaliści z SimRacing mierzyć się będą na wirtualnym torze z szóstką kierowców Audi jeżdżących w wyścigach serii DTM. Będą to: Loïc Duval, Jamie Green, Nico Müller, Robin Frijns, René Rast i Mike Rockenfeller.

Członkowie PlayStation Network mają w #RaceHome możliwość zmierzenia się z profesjonalnymi kierowcami Audi startującymi w serii wyścigów DTM. Każdy z chętnych do wyścigu może raz w tygodniu zdobyć miejsce na linii startu.

Przeczytaj również: Robert Kubica nowym kierowcą serii DTM!

Wystarczy, że zaprojektuje i opublikuje opatrzone hashtagami #AudiTogether i #WeStayHome propozycje wyglądu Audi e-tron Vision Gran Turismo. Wygrywa najbardziej kreatywny projekt, a jury składa się ze wszystkich sześciu kierowców Audi w DTM.

Inicjatywa #RaceHome ma na celu zebranie jak największej ilości funduszy na projekty charytatywne w rodzinie sportów motorowych. 

Zobacz: Jak ćwiczą kierowcy wyścigowi? 

Wszystkie wyścigi #RaceHome będzie można obejrzeć za darmo w streamingu na www.twitch.tv/visionrcco. Pierwszy z nich już we wtorek, 21 kwietnia o godz. 20.00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!