Kierowcy blokują środkowy pas, ale oberwało się temu na lewym

Irytacja bezmyślnością polskich kierowców, jeśli chodzi o korzystanie z pasów na drogach szybkiego ruchu, jest zrozumiała. Reakcja już nie.

Zobaczcie to nagranie – jakże typowy obrazek z polskiej autostrady. Myślicie, że skoro są trzy pasy, to nie ma problemu z mistrzami lewego pasa? Nic z tego. Polscy kierowcy mają alergię na prawy pas, więc prawie wszyscy jadą środkowym. Z lewego korzystają więc nieco szybciej jadące pojazdy, a prawy jest… w sumie dla nikogo.

Mistrzowie lewego pasa i niecierpliwy kierowca. Skoczyło się bardzo dziwną stłuczką

Autor nagrania był właśnie tym nieco szybciej jadącym kierowcą. W normalnej sytuacji jechałby środkowym, w swoim tempie wyprzedzając najwolniejszych uczestników ruchu. Ale że sytuacje była jak wyżej, to poruszał się prawym. A kierowca Audi, któremu się spieszyło, wyżył się właśnie na nim.

Mistrzyni lewego pasa została ukarana przez szeryfa

Zwróćmy jednak uwagę, że po wyprzedzeniu białej Octavii przy 0:09, autor bardzo mozolnie zbliżał się do kolejnego samochodu. Swobodnie mógł zjechać na moment i przepuścić Audi. Albo nie patrzy w lusterka, albo jeździ w myśl zasady „jak już wyprzedzę wszystko, co jest w zasięgu wzroku, to się zastanowię, czy zjechać”. A takie podejście prowokuje niestety drogowych agresorów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze