Kierowca zatrzymał się na widok pieszych przed przejściem. Motocykliści tego nie przewidzieli

Kiedyś było tak, że samochody jechały, a piesi czekali. Chociaż przepisy tego nie zmieniły, teraz często to kierowcy zatrzymują się, co nie zawsze przewidują inni uczestnicy ruchu.

Zgodnie z nowymi przepisami, kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu oraz na nie wchodzącym. Ta sytuacja miała miejsce jeszcze przed wejściem w życie nowej legislacji, ale niczego by to nie zmieniło. Dwie kobiety, które chciały przeprowadzić rowery przez przejście, stały przed nim (a nie wchodziły), więc nawet obecnie kierowca nie musiałby się zatrzymywać.

Motocyklista zatrzymał się przed przejściem. Samochód jadący za nim już nie

Autor nagrania mimo tego postanowił to zrobić, tak jak wielu innych uważając, że warto być uprzejmym. Tego nie przewidzieli dwaj motocykliści jadący za nim. Kierujący samochodem nie jechał szybko, nie zatrzymał się gwałtownie, więc trudno zrozumieć, jak mogli nie zdążyć zareagować.

Jak dochodzi do potrąceń na przejściach dla pieszych? Idealna sytuacja poglądowa

Nagrywający doskonale zdawał sobie sprawę z sytuacji, podobnie jak piesze, które nie weszły na przejście. Autor mógł więc ruszyć do przodu, aby uniknąć zdarzenia. Zamiast tego zjechał odrobinę w prawo, licząc że motocykliści nie uszkodzą jego auta, tylko rozbiją się na wysepce i tak też się stało. Na koniec wspomniał jeszcze, że nie zamierza interesować się poszkodowanym motocyklistą, ponieważ „jest ich trzech”. Brawo, od samego początku do końca wzorowa postawa.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze