Kierowca uciekał przez ponad 100 km przed policją! Skończył w rowie

Mężczyznę kierującego starym Audi A4 udało się zatrzymać dopiero po naprawdę długim pościgu, który rozgrywał się na ulicach miast, autostradzie oraz… podziemnym parkingu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w miejscowości Zadąbrowie chcieli zatrzymać do kontroli Audi A4. Z posiadanych informacji  wynikało, że kierujący tym pojazdem może przewozić substancje zabronione. Kierowca zignorował jednak wydane polecenia i zaczął uciekać.

Pijany z zakazem prowadzenia uciekał przed policją. W aucie siedziała jego partnerka i dwójka dzieci!

Funkcjonariusze podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Autostrada to dobre miejsce, na zrobienie blokady, której nie da się ominąć, ale służby pozwoliły dojechać ściganemu do Rzeszowa. Tam dołączyli do nich miejscowi policjanci i dopiero oni, po bliżej nieokreślonym czasie, zatrzymali go. Gdy wjechał do rowu.

Uciekając przed policją, nadział się na rogatkę na przejeździe kolejowym. Omal nie zginął!

W Audi 45-letniego mieszkańca Przemyśla policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie, ucieczkę przed policją oraz za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10  lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

Targi Poznań Motor Show przełożone!

Organizatorzy targów Poznań Motor Show przekazali smutną informację.

Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów po raz kolejny podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych.

Z przykrością informujemy, że ze względu na nieustannie niepewną sytuację epidemiczną targi Poznań Motor Show nie dojdą do skutku w dniach od 18 do 20 czerwca 2021 roku. Przygotowanie tak dużego i złożonego wydarzenia wymaga wielomiesięcznych przygotowań, które w obecnych warunkach są niemożliwe do zrealizowania. O nowej dacie targów poinformujemy już niebawem. Obecnie konsultujemy propozycje nowego terminu z przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Równolegle pracujemy nad przygotowaniem alternatywnych wydarzeń dla miłośników motoryzacji, możliwych do zrealizowania w okresie letnim. – czytamy w oświadczeniu Grupy MTP. 

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się spotkać. Musimy wszyscy poczekać. 

Najnowsze

Mazda 6 2021 – znamy ceny w Polsce!

Mazda 6 w wersji modelowej na 2021 r. oferowana jest w nowych wersjach SkyJoy i SkyPrestige. Co jeszcze się zmieniło?

Mazda6 po zmianach modelowych na 2021 r będzie dostępna jako sedan i kombi.  Zmiany na nowy rok modelowy obejmują:

  • Nowy lakier – szary Polymetal Gray, który poszerza gamę do 10 kolorów
  • Radio cyfrowe DAB+ na wyposażeniu wszystkich wersji, w wyposażeniu standardowym jakość dźwięku systemu audio podwyższona dzięki użyciu 6 zamiast 4 głośników

Mazda 6 2021 - znamy ceny w Polsce!

  • Funkcje Apple CarPlay i Android Auto obecne w standardzie we wszystkich wersjach wyposażenia; dla Apple CarPlay dostępna jest łączność przewodowa oraz bezprzewodowa
  • Wersja 100th Anniversary – zestawienie nadwozia w kolorze Snowflake White z wnętrzem w barwach białej i burgundowej w nawiązaniu do pierwszego samochodu osobowego marki Mazda – modelu R360 Coupé

Mazda 6 2021 - znamy ceny w Polsce!

W ofercie na rok modelowy 2021 pozostają wyłącznie silniki benzynowe Skyactiv-G o pojemności 2,0 i 2,5 litra. Jednostka 2.0 Skyactiv-G dostępna jest w dwóch wariantach mocy – 145 i 165 KM, przy czym ten pierwszy oferowany jest wyłącznie w sprzedaży flotowej.

Mazda 6 2021 - znamy ceny w Polsce!

Obie wersje silnikowe można zamówić z sześciostopniową manualną przekładnią lub sześciobiegową skrzynią automatyczną. Odmiana 2.5 Skyactiv-G o mocy 194 KM dostępna jest wyłącznie ze skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach.

Ceny Mazdy 6 2021 rozpoczynają się od kwoty 127 900 zł za bogato wyposażoną wersję SkyJOY z silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM i sześciostopniową manualną przekładnią, bez względu na rodzaj wybranego nadwozia.

Mazda 6 2021 - znamy ceny w Polsce!

W wyposażeniu standardowym znajdują się takie elementy jak kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED ze spryskiwaczami, aktywny tempomat, system monitorujący martwe pole w lusterkach wraz z asystentem monitorującym ruch poprzeczny podczas cofania, nawigacja satelitarna czy aluminiowe obręcze kół o średnicy 17 cali. 

Najnowsze

Volkswagen Multivan – kultowy już samochód doczeka się w tym roku liftingu!

Przepis na sukces: weź najlepszy samochód dostawczy i dodaj do niego komfort auta osobowego oraz liczne urozmaicenie wyposażenia wnętrza. Efekt: Multivan. Producent zapowiada, że jeszcze w 2021 roku zobaczymy go w nowej odsłonie!

Multivan stał się jednym z najbardziej udanych i najbardziej znanych pojazdów typu MPV w historii. Wszechstronny samochód dla rodziny, firmy, sportu, na wakacje i na każdą podróż. Dotychczas, na przestrzeni lat, na rynku pojawiły się cztery generacje Multivana. Podstawą dla nich zawsze był Volkswagen Transporter – T3, T4, T5 i T6. W 2019 roku pojawiła się też odświeżona wersja obecnej generacji: Multivan 6.1.

A wszystko zaczęło się we wrześniu 1985 roku. Wówczas na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie, Volkswagen zaprezentował nową wersję T3: pierwszego Multivana. Obok wersji Transporter i Caravelle, pojawił się model posiadający cechy furgonu, samochodu osobowego, MPV i kampera. Samochód charakteryzował się wysokim komfortem prowadzenia i podróżowania oraz wielozadaniową koncepcją wnętrza: tylną kanapę można było przekształcić w łóżko. Posiadał również rozkładany stolik.

Przez kolejnych 35 lat Volkswagen Samochody Dostawcze stale udoskonalał koncepcję Multivana. Nowe systemy mocowania siedzeń, nowe fotele obrotowe, składane stoliki, coraz inteligentniejsze systemy infotainment i wspomagania kierowcy oraz coraz większa wydajność i bezpieczeństwo towarzyszyły Multivanowi w jego podróży przez lata.

Producent zapowiada lifting w 2021 roku. Jak zmieniły się istotne elementy Multivana, przekonamy się już w nadchodzących tygodniach.

Najnowsze

Znana ilustratorka Katarzyna Bogucka stworzyła przepiękny mural w sercu Poznania!

Osoby przejeżdżające ulicami Garbary lub Estkowskiego w Poznaniu, podziwiać mogą na ścianie jednej z kamienic niecodzienny mural. Wielkoformatowa praca podkreśla związki Volkswagena ze stolicą Wielkopolski!

Mural powstał na dużej ścianie budynku przy ul. Piaskowej 3 w Poznaniu (skrzyżowanie ulic Garbary i Estkowskiego). Widać na nim scenę przedstawiającą miejskie życie oraz wplecione w nią poznańskie, czy szerzej – wielkopolskie symbole: gęś, świętomarcińskiego rogala oraz nowego Volkswagena Caddy – najnowszy model marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce Volkswagena. Stąd obecne na muralu hasło: „100% z Poznania”. Na drugim planie widnieją znane poznańskie budynki, a także sylwetka fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

Bardzo lubię projektować murale. Są to projekty efektowne, skala w końcu jest ogromna. Mural dociera do szerokiej publiczności i nie sposób go zignorować. Ważny jest kontekst i to, co istnieje, czy dzieje się wokół. Przyznam, że lubię trochę podkręcać atmosferę i tworzyć wyraziste projekty. Chcę, aby przekaz był pozytywny, a projekt umilał np. poranną gonitwę do pracy. – mówi Katarzyna Bogucka.

Znana ilustratorka Katarzyna Bogucka stworzyła przepiękny mural w sercu Poznania!

Mural zaprojektowała Katarzyna Bogucka – jedna z najbardziej cenionych i znanych na świecie polskich projektantek i ilustratorek, laureatka Bologna Ragazzi Award – wyróżnienia zwanego Oscarem dla ilustratorów. Poza licznymi ilustracjami do książek, jej prace można było podziwiać także w prasie: „Zwierciadle”, „Przekroju” czy „Wysokich Obcasach”. Bogucka posiada na swoim koncie liczne murale, z których najważniejszy to cykl wielkoformatowych dzieł zdobiących wnętrze nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna.

Najnowsze