Kierowca tira bezczelnie wyprzedza na czołówkę. Najwyżej ktoś zginie

Wyprzedzanie się tirów na drogach wielopasmowych, można zrozumieć i usprawiedliwiać. Jednak takie zachowanie, jak na poniższym nagraniu, to czysty drogowy bandytyzm, za który powinno się zabierać prawo jazdy.

Widzieliście pewnie nie raz, jak długo trwa wyprzedzanie się tirów na autostradzie. Jaki dystans można przejechać, zanim jeden pojazd wyprzedzi drugi. Macie więc odpowiedź na pytanie, dlaczego kierowcy tirów i ogólnie pojazdów ciężarowych nie powinni nigdy wyprzedzać na drogach jednopasmowych. Trudno sobie wyobrazić dostatecznie długą i pustą prostą, która pozwoliłaby na bezpieczne wykonanie takiego manewru.

Kierowca tira wyprzedza na łuku i doprowadza do kolizji z osobówką

Mimo tego na polskich drogach można spotkać takich potencjalnych sprawców śmiertelnych wypadków, jak bohater tego nagrania. Widać go od samego początku – niebieski ciągnik siodłowy. Wyprzedza drugiego tira na ruchliwej drodze, chociaż wie, że nie może zrobić tego w sposób bezpieczny. Nie boi się, że kogoś zabije?

Kierowca tira jechał na czołówkę i się tym nie przejmował

Oczywiście, że nie. Do tego trzeba byłoby trochę wyobraźni. Trochę znajomości przepisów. Kultury drogowej choć odrobinę. Lecz on dobrze wie, że wszyscy zjadą mu z drogi na pobocze, bo nikt nie chce zginąć. A on, panisko, musi przecież wyprzedzić. Też uważacie, że za podobne manewry powinno się zabierać prawo jazdy?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze