Kierowca tego samochodu wyjechał prosto na czołówkę!

Na drodze może zdarzyć się niejedna sytuacja, w której ktoś może nie zauważyć auta jadącego z naprzeciwka. To nie była jedna z nich.

Mrożące krew w żyłach chwile przeżył kierowca samochodu z kamerą. Na prostym odcinku drogi zza nadjeżdżających samochodów nagle wyskoczyło auto, którego kierowca rozpoczął manewr wyprzedzania. Zupełnie jakby nie widział zbliżającego się auta z kamerą.

Wyprzedzający natychmiast zrozumiał swój błąd, ale zamiast wrócić na swój pas, zdecydował się zjechać na pobocze. Wbrew pozorom mogło to być rozsądniejsze posunięcie, ponieważ chcąc natychmiast wrócić na swój pas mógłby mieć problemy z opanowaniem auta po tak gwałtownym manewrze.

Najnowsze

Groźna kolizja podczas wyprzedzania, oba auta skończyły w krzakach

Jak prawidłowo powinniśmy przygotować się do manewru wyprzedzania? Możemy tego nauczyć się na błędzie tego kierowcy Volkswagena Golfa.

Co powinniśmy zrobić przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania? Oczywiście upewnić się, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża żaden samochód. A teraz przyznajcie się – jaka część z was spogląda również w lusterko?

Nie robi tego kierowca Volkswagena Golfa, widoczny na nagraniu. Dlatego nie zauważył zbliżającego się Forda Mondeo. Auta zderzyły się bokami i wylądowały w krzakach po obu stronach drogi. Autor nagrania nie wspomniał w jakim stanie byli podróżujący rozbitymi samochodami.

Najnowsze

Kolizja z jeleniem w samym centrum miasta

Każdy wie, że przejeżdżając przez las trzeba uważać na dzikie zwierzęta. Ale na środku ruchliwego skrzyżowania w centrum miasta?

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Bielsku Białej, a zostało ono zarejestrowane przez dwie kamery. Na pierwszym nagraniu widzimy jak jeleń długimi susami wbiega na skrzyżowanie i wpada na maskę samochodu nauki jazdy.

Drugie wideo pochodzi właśnie z „elki”. Słychać na nim głosy instruktora oraz kursantki. Pochwalić można zachowanie kierującej, która bardzo spokojnie zareagowała na jelenia wpadającego jej na maskę i nie wykonała żadnych nerwowych ruchów.

Najnowsze

Patrzyła w lusterko wsteczne, uniknęła tragedii

Dobry kierowca ma zawsze oczy dookoła głowy. W ten sposób można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, takich jak ta na nagraniu.

Najważniejszy fragment tego wideo znajduje się pod koniec (od około 0:50). Kierująca samochodem osobowym zbliża się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i zaczyna zwalniać na widok żółtego, a potem czerwonego światła. Zamiast się zatrzymać kontynuuje jednak jazdę i zjeżdża na pas do skrętu w lewo. Dlaczego?

Kierująca na swoje szczęście obserwowała sytuację w lusterku wstecznym. Zauważyła, że kierowca tira znajdującego się za nią, wcale nie zamierza zatrzymać się na czerwonym świetle. Strach pomyśleć jak poważne mogłyby być konsekwencje uderzenia pędzącego tira w stojącą na światłach osobówkę.

Najnowsze

Toyota Corolla TREK – edycja limitowana z napędem hybrydowym

Edycja limitowana Corolla TREK stylizowana jest na kompaktowy crossover ze zwiększonym prześwitem i specjalnie opracowanymi 17-calowymi felgami aluminiowymi.

Toyota Corolla TREK to odpowiedź na rosnącą popularność w Europie stylizowanych na crossovery samochodów z segmentu C o surowym wyglądzie. Zaprojektowana z myślą o rodzinach ceniących aktywny styl życia i zajęcia na świeżym powietrzu, ma podniesione zawieszenie, które zwiększa prześwit samochodu o 20 mm.

Pakiet obejmuje ponadto listwy boczne w dolnej części nadwozia, osłony podwozia z przodu i z tyłu, specjalnie opracowane, przeszlifowane 17-calowe felgi aluminiowe, przyciemniane tylne szyby, światła przeciwmgielne i światła główne Bi-LED.

We wnętrzu Corolla TREK otrzymała dwukolorową tapicerkę materiałową oraz zdobienia na desce rozdzielczej imitujące wstawki z drewna. Na progach drzwi i na klapie bagażnika jest widoczne logo TREK.

Nowa Corolla TREK ma bogate standardowe wyposażenie, w tym 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT między zegarami, 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego i najnowszą, drugą generację pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Zawiera on układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS) oraz układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC) dla wersji z konwencjonalnym silnikiem lub asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA) dla wersji hybrydowej.

Edycja specjalna TREK jest oferowana dla Corolli TS Kombi z napędem hybrydowym o mocy 122 KM lub 180 KM. Corolla TREK trafi na polski rynek na początku przyszłego roku, natomiast jeszcze w tym roku rozpocznie się przedsprzedaż.

Najnowsze