Kierowca Seicento potrącił rowerzystę na przejeździe i uciekł!

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz przejazdach rowerowych to nadal dla wielu kierowców czarna magia. A później dochodzi do nieszczęść, tak jak na tym nagraniu.

Na ulicy zrobił się mały korek, więc kierowca Seicento wpadł na pomysł ominięcia zatoru, korzystając z buspasa. Jechał sobie nim zupełnie ignorując fakt, że zbliża się do przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego, gdzie może znajdować się osoba, mająca już przed nim pierwszeństwo.

Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych

Znajdował się rowerzysta, który wjechał na przejazd beztrosko, jakby nie biorąc pod uwagę, że ma do przecięcia cztery pasy ruchu. Spojrzał w stronę Seicento w ostatniej sekundzie, chociaż na tym pasie mógł znajdować się inny pojazd, który miał prawo poruszać się buspasem (na przykład samochód elektryczny). Reakcją rowerzysty na zagrożenie, którego nie przewidział, było zatrzymanie się, więc Seicento uderzyło centralnie w niego.

Kontrowersyjne potrącenie nastolatek na przejściu. Kierowca zawinił, bo nie zatrzymał się w miejscu?

Jakby przewin kierowcy miejskiego Fiacika było mało, po potrąceniu rowerzysty, wcisnął gaz i uciekł. Na szczęście rowerzyście nic się nie stało. Sama sytuacja jest dobrym przykładem tego, że posiadanie pierwszeństwa nie jest równoznaczne z tym, że nic nam nie grozi. Trzeba zawsze być czujnym, bo zawsze możemy spotkać na drodze kierowcę takiego, jak ten w Seicento.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze