Kierowca rozbił Ferrari, bo chciał uratować psa. Bohaterski czyn będzie go sporo kosztował

Kierowca Ferrari wpadł do rowu w Gaszynie, na odcinku drogi DK nr 45. Jak powiedział policji, próbował ominąć psa, który wybiegł mu na drogę. Prawdziwy bohater?

Jak donosi Dziennik Łódzki młody kierowca sportowego, drogiego Ferrari, prawdopodobnie modelu 599, uderzył swom autem w przepust i płot, ostatecznie lądując w rowie. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. 22-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że próbował uratować wbiegającego psa na ulicę. Manewr niestety nie wyszedł mu zbyt dobrze. Jak widzimy na zdjęciach sportowe auto uległo licznym uszkodzeniom, więc możemy tylko przypuszczać jak bardzo będzie to bolesne zdarzenie dla portfela kierowcy. 

Kierowca rozbił Ferrari, bo chciał uratować psa. Naprawa samochodu będzie droga

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wieluniu oraz jeden zastęp OSP. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do zjechania sportowego samochodu osobowego do przydrożnego rowu i uderzenia w przepust drogowy – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.

Kierowca rozbił Ferrari, bo chciał uratować psa. Naprawa samochodu będzie droga

To przypadek jeden z wielu, kiedy kierowcy sportowych samochodów przeceniają swoje umiejętności. Cieszymy się z uratowania psiego istnienia, ale jednocześnie przestrzegamy – nie tylko młodych kierowców – że zarówno w mieście należy uważać na drodze, jak i poza nim, zwłaszcza, kiedy warunki drogowe są niesprzyjające. Z pewnością śliska nawierzchnia i zmrok przyczyniły się do tej stytuacji, w której znalazł się młody mężczyzna. Jednak zanim zasiądzie się za kierownicą sportowego auta, należy mieć pewność, że zapanuje się nad samochodem w nerwalgicznej sytuacji, lub – po prostu – trzeba jechać wolno, co w Ferrari może być nie lada wyczynem.

Ważne, że ani kierowcy, ani psu nic się nie stało, choć oglądanie pięknego samochodu w rowie nie jest najprzyjemniejsze.

Najnowsze

Gosia Rdest ponownie będzie walczyła w WSMP!

Piąty rok z rzędu w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rywalizować będzie Gosia Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych będzie rywalizować za kierownicą Seata Leona Cup Racera.

W dwóch ostatnich sezonach Gosia Rdest zostawała wicemistrzynią Polski w klasie D4 3500. Ze względu na pokrywające się kalendarze, Żyrardowianka nie mogła startować we wszystkich rundach. Tym razem wszystko ułożyło się po jej myśli, dzięki czemu wystartuje w pełnym cyklu. 

Niezwykle się cieszę, że w tym roku ponownie wystartuję w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Poprzednie sezony były dla mnie niezwykle udane, ale nie mogłam startować we wszystkich rundach, co osłabiało moje szanse. Teraz zamierzam wystartować w pełnym sezonie i zostać mistrzem Polski. Tor Poznań to dla mnie niezwykłe miejsce, bo to “nasz” tor – zawsze pełno na nim kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę. Co prawda nie będzie ich podczas startu sezonu, ale liczę na to, że bardzo szybko się pojawią. Mój zespół dobrze zna auto, mam do niego pełne zaufanie i nie mogę się doczekać pierwszych wyjazdów na tor.

Jedyny homologowany przez FIA obiekt wyścigowy w Polsce przez trzy dni będzie miejscem rywalizacji w wyścigach sprinterskich oraz dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Na torze pojawią się piekielnie szybkie auta jak Lamborghini Huracan, Porsche 911 GT3, Mercedes AMG GT3, VW Golf TCR, a także szalony Radical SR8. Silną stroną wyścigów w Poznaniu jest rywalizacja w autach w pucharach markowych. Po udanym debiucie w sezonie 2019 powraca Toyota Racing Cup, w którym kierowcy ścigają się w Toyotach Celicach GT TRC w identycznej specyfikacji. Kolejny rok z rzędu w mistrzostwach Polski zobaczymy uznane serie 318IS Cup PL oraz OMM Super S Cup z popularnymi “miniakami”, a także rywalizację w Kiach Picanto czy legendarnym już Maluch Trophy.

Do Poznania na pierwszy weekend lipca sprowadzono uznaną w Europie serię Clio Cup Central Europe, w której ważnymi postaciami są Polacy. W najbliższy weekend pojedzie w niej ich czterech.

Wśród blisko 120 zgłoszeń znajdziemy m.in. Nikodema Wierzbickiego, czyli ostatniego mistrza Kia Platinum Cup, podwójnego mistrza Polski z 2019 roku Mariusza Miękosia. Z kolei mający doświadczenia z największych europejskich torów wyścigowych Robert Lukas i Mateusz Lisowski wezmą udział w rywalizacji długodystansowej w konkurencyjnych Porsche 911 GT3. Wyścig Endurance przyciągnął aż 21 zgłoszeń potwierdzając, że powrót do dwugodzinnej formy w sezonie 2019 był słusznym krokiem organizatorów.

Tegoroczny kalendarz WSMP składa się z 4 weekendów wyścigowych składających się na 8 rund – wszystkie na Torze Poznań. Sezon ruszy 4 i 5 lipca.

Harmonogram startów w najbliższy weekend:
Piątek, 3/07 – 15:00 – kwalifikacje 1
Sobota, 4/07 – 12:15 wyścig 1
Niedziela, 5/07 – 9:40 kwalifikacje 2
 

Najnowsze

Goodc

Williams podpisuje kontrakt z Formułą E

Williams Advanced Engineering został wybrany na dostawcę baterii do samochodów Gen3 Formuły E.

Williams Advanced Engineering dostarczał baterie dla Formuły E od samego początku istnienia elektrycznej serii, czyli od 2014 roku. W sezonie 2018-2019 zmieniono jednak dostawcę i kontrakt na baterię dla Spark SRT05e Gen2 Formuła E podpisała z McLaren Applied Technologies.

Przeczytaj też: „And We Go Green” – dokumentalny film o Formule E

Przetarg na nowego dostawcę baterii wygrany przez Williams Advanced Engineering dotyczy samochodów Gen3, które zostaną wprowadzone od sezonu 2022-2023. Kontrakt będzie obowiązywał przez minimum trzy lata. W nowej specyfikacji moc maksymalna wzrośnie z obecnych 250 do 350 kW.

Wyboru dostawcy nowych baterii dla Formuły E dokonała Światowa Rada Sportów Motorowych FIA.

Przeczytaj też: Jak istotne są dane w Formule E?

Zawody Formuły E w sezonie 2019-2020 z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Po pięciu przeprowadzonych wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi António Félix da Costa z DS Techeetah, przed Mitchem Evansem z Panasonic Jaguar Racing i Alexandrem Simsem z BMW i Andretti Motorsport.

Sezon FE dokończy sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni.

Wyścigi odbędą się w terminach 5-6 sierpnia, 8-9 i 12-13 sierpnia.

Najnowsze

Goodc

Eleganckie maseczki w motoryzacyjnym stylu? Już dziś mogą być twoje!

The Outlierman, twórca ręcznie wytwarzanych luksusowych akcesoriów inspirowanych motoryzacją, otworzył się ponownie, po globalnej kwarantannie wywołanej pandemią COVID-19, wydając kolekcję maseczek, zawierającą najpopularniejsze motoryzacyjne wzory firmy.

Każdy zestaw masek został wykonany ręcznie w 100% z jedwabiu przez włoskich rzemieślników w Como. Maski są dostępne w trzech wzorach –  „Gentleman Driver”, „World Beater” i „Vintage Race”.

Wszystkie, wielowarstwowe maseczki posiadają specjalną kieszonkę, w której można umieści jednorazowy medyczny filtr.

Motoryzacyjne maseczki od The Outlierman są wielofunkcyjne. Gdy minie pandemia koronawirusa i obowiązek noszenia maseczek, z sukcesem posłużą jako elegancka, przyciągająca uwagę innych poszetka.

Eleganckie maseczki w motoryzacyjnym stylu? Już dziś mogą być twoje!

Przeczytaj też: Rękawiczki motocyklowe dla kobiet – precz z nudą!

Założyciel The Outlierman, Andrea Mazzuca, powiedział:

Bardzo się cieszę, że jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby naszych klientów dzięki niemedycznej osłonie twarzy, która pozwala im nadal cieszyć się duchem bycia eleganckim, a jednocześnie korzystać z wygodnego produktu, który obejmuje niektóre z naszych najważniejszych i najpopularniejszych wzorów.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze. Nasi wykwalifikowani rzemieślnicy przestrzegają surowych przepisów, by zapewnić sobie i innym maksimum bezpieczeństwa podczas produkcji towarów. Między innymi noszą maseczki, rękawiczki i zachowują zasady dystansu społecznego w warsztacie.

Zestaw trzech maseczek kosztuje 79 €. Zainteresowani motoryzacyjnymi maseczkami, mogą je kupić TUTAJ.

Eleganckie maseczki w motoryzacyjnym stylu? Już dziś mogą być twoje!

Przeczytaj też: Nowe, wentylowane kurtki motocyklowe Ducati – komfort w upalne dni

Najnowsze

Mazovia Cabrio Style 2020 – zobaczcie zdjęcia z otwarcia sezonu!

W ostatnią niedzielę ruszył sezon Mazovia Cabrio Style 2020 najpierw na parkingu PKP Legionowo, a później w ogrodach Pałacu Zegrzyńskiego. Miłośnicy jazdy z otwartym dachem bawili się wspaniale - zobaczcie fotorelację!

W dniu 28 czerwca 2020 r. na terenie najpierw parkingu PKP Legionowo, a później w ogrodach Pałacu Zegrzyńskiego odbyło się długo planowane, wyczekane oraz przekładane z powodu pandemii koronawirusa Otwarcie Sezonu Mazovia Cabrio Style 2020.

Mazovia Cabrio Style 2020 - zobaczcie zdjęcia z otwarcia sezonu!

Było mnóstwo samochodów, wiele pozytywnych emocji, super konkursy, w tym auto otwarcia sezonu, wiele nagród od partnerów Stowarzyszenia oraz bardzo dużo gorąca z nieba. Bo oprócz błękitnego nieba, nic nam dzisiaj nie potrzeba. – powiedziała nam z uśmiechem organizatorka Mazovia Cabrio Style 2020. 

Mazovia Cabrio Style 2020 - zobaczcie zdjęcia z otwarcia sezonu!

Najnowsze