Kierowca omija rogatki i wjeżdża wprost pod pociąg

Czy można wjechać pod pociąg słysząc go, widząc go i widząc także opuszczone rogatki? Oto dowód, że można.

„Bezpieczny przejazd” to kampania społeczna, której celem jest edukacja i uświadamianie użytkownikom dróg niebezpieczeństw związanych z nierozważnym przekraczaniem torów. W jej ramach PKP na swoim kanale zamieszcza nagrania z przejazdów kolejowych, pokazujące bezmyślne i niebezpieczne zachowania.

Oto jedno z nich – sytuacja, w której wydaje się, że nie może dość do wypadku. Kierowca Seata Ibizy dojeżdża do przejazdu i widzi opuszczone półzapory. O zbliżającym się pociągu informuje również sygnalizacja świetlna i zapewne również dźwiękowa. Co robi kierowca? Omija półzaporę i wjeżdża dokładnie pod lokomotywę.

Doprawdy, trudno zrozumieć jak mogło dojść do tego wypadku. Pomijając sygnalizację, Seat nadjechał z tego samego kierunku, co pociąg – musiał go wcześniej widzieć. Musiał też słyszeć – pomijając głośność samego składu poruszającego się po torach, maszyniści zawsze używają wyjątkowo głośnego sygnału dźwiękowego przed przejazdami. A i tak na filmie widać, jak kierowca i pasażer Ibizy spoglądają na zbliżającą się lokomotywę i wjeżdżają pod nią.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie kierowca tylko co najwyzej kierujacy. Debil i tyle i bez znaczenia co z nim. Wystarczy swiatlo ktore miga. Jak ma w dup…e przepisy i rozsadek dobrze ze to pociag a nie matka z dzieckiem. Laga na takich

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

proste zw go nie widzial. taki szlaban dlaczego nie jest z 2 m dluzszy zeby pokrywac drugi pas chociaz troche

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Szlaban wyłącznie metalowy na całą długość tak jak było dawniej.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

jeszcze napiszcie, że nie widział przejazdu kolejowego.. slaby kierowca, jeśli przeżył to może się nauczy, że przy przejazdach kolejowych trzeba zachować szczególną ostrożność.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jeszcze z pasażerem…. Ty raczej nikt nie przeżył. Chwilą bez pomyslunku, albo telefon w ręce.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze