Kierowca na obcasach…?

Nie ulegaj złudzeniu, że dobry kierowca poradzi sobie zawsze i wszędzie niezależnie od utrudnień, jakie z własnej woli na siebie nakłada. Apel: dziewczyny, nie prowadźcie w szpilkach, to naprawdę może być niebezpieczne.

Jakiś czas temu pisałyśmy o statystykach obuwniczych wśród kobiet-kierowców, o czym można przeczytać tutaj.

Okazuje się, że ten sam problem występuje również w Polsce. Wedle sondażu przeprowadzonego przez ProfilAuto.pl, 43% Polek siada za kierownicę w butach na szpilce. Niewiele, bo 7% ankietowanych przyznało się do noszenia koturnów. 50% Polek deklaruje jednak, że prowadzi w obuwiu na płaskiej podeszwie. To mimo wszystko lepsze statystyki niż w Wielkiej Brytanii.

fot. Sheila’s Wheels

Przedstawiciele brytyjskiej organizacji Brake są zdania, że drogą do zmniejszenia niebezpieczeństwa wypadków jest wprowadzenie formalnego zakazu jazdy w szpilkach.

A rozwiązanie jest takie proste – wystarczy na stałe wozić ze sobą w aucie zapasową parę butów do jazdy. Można nawet kupić obuwie specjalnie do tego celu przeznaczone, pozostając elegancką i na czasie. Pamiętajcie, że najmodniejsze zawsze jest bezpieczeństwo.

Towarzystwo ubezpieczeń dla kobiet Sheila’s Wheels czy firma Camileon Heels wpadły nawet na pomysł wypuszczenia na rynek butów, które w ciągu sekundy można pozbawić wysokich obcasów. A po dotarciu na miejsce – voila’! Obcas pojawia się z powrotem.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze