Uwaga na obcasy

Buty na zabójczo wysokich obcasach to atrybut i przywilej kobiety. Wkładamy je, chcąc się poczuć szczególnie seksownie. I bardzo dobrze – byle nie za kółkiem.

To nie jest „rozsądne” obuwie
fot. flickr.com

Eksperci ze stowarzyszenia Brake, zajmującego się wspieraniem i upowszechnianiem zasad bezpieczeństwa na drodze, biją na alarm. Aż 40% kobiet siada za kierownicę w obuwiu na wysokim obcasie. Tyle samo prowadzi w klapkach.

Tylko 34% badanych zapewniło, że zawsze, niezależnie od sytuacji, zakłada do jazdy „rozsądne” obuwie.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, ale i tak 27% z nich przyznaje się do prowadzenia w klapkach. Nieodpowiednie obuwie może zaś prowadzić do utraty panowania nad pojazdem i w konsekwencji do wypadku. Dlatego twórcy ankiety zachęcają, żeby trzymać w samochodzie parę butów specjalnie przeznaczonych do jazdy. Bezpieczeństwo większe, a nikt nie traci na elegancji.

Przy okazji badania upodobań obuwniczych wyszło również na jaw, że 10% pytanych kobiet nakłada makijaż za kółkiem, a 15% mężczyzn się goli. O ile jest faktem, że korki są w stanie generować poważne przestoje, a nadmierne tempo życia powoduje, że czasami ciężko nam ze wszystkim zdążyć, o tyle pewne nawyki są już jednak znaczną przesadą…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze