Karolina Chojnacka

Kierowca jechał tak szybko, że prędkościomierz przestał działać

Niemieckie autostrady bez ograniczeń prędkości to prawdziwy raj dla miłośników szybkiej jazdy. Ten kierowca jechał tak szybko, że prędkościomierz w jego Audi przestał działać. Ile miał na liczniku?

Audi RS6 Avant ma kierowcy bardzo wiele do zaoferowania.

W standardowej wersji, generacja C7 RS6 Avant ma 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, wytwarzający 560 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Właściciel auta z nagrania poddał je pewnym modyfikacjom, które zwiększyły moc Audi do 700 KM, a moment obrotowy do 940 Nm. Przy okazji usunięto ogranicznik prędkości maksymalnej.

Przeczytaj też: Test Audi RS6 Avant – rodzinny mocarz

Nic tylko wciskać gaz do dechy… cóż okazuje, się, że to nie jest takie proste, gdy na autostradzie znajdują się inne samochody. Lubiący szybką jazdę kierowca musiał wykonać kilka nieudanych prób, zanim znalazł odcinek drogi, na którym mógł rozpędzić swój samochód do maksymalnej prędkości.

Gdy droga jest pusta, RS6 bez trudu rozpędza się do około 290 km/h. Od tego momentu prędkość wzrasta coraz wolniej, aż nagle przy 324 km/h  prędkościomierz wyłącza się i obraca z powrotem do zera.

Przeczytaj też: BMW M3, nielegalny wyścig uliczny i 300 km/h. Cudem przeżyli

Trzeba przyznać, że 324 km/h to całkiem imponująca prędkość, jak na samochód, który jest w stanie przewieźć całą rodzinę wraz z niezbędnym podczas podróży ekwipunkiem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze