Ewa Kania

Kierowca BMW nie ogarnął napędu na tył. Ale za to zostawił karteczkę za szybą

Zimowe warunki mogą być naprawdę wymagające, nawet dla kierowców mających dobre opony i spore doświadczenie. Przydają się one tym bardziej, kiedy prowadzimy samochód z napędem na tylne koła. Przekonał się o tym pewien kierowca BMW z okolic Bielska-Białej.

Kierowca BMW wypadł z drogi i utknął w zaspie

Stare BMW poza drogą i zimowe warunki, zwykle budzą skojarzenia z niespełnionymi, młodocianymi drifterami. Ta sytuacja mogła być jednak nieco inna.

Jak podaje portal Bielskie Drogi, BMW serii 3 stało pośrodku zaśnieżonego pola. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca nie opanował pojazdu na śliskiej drodze i chociaż na szczęście nic się nie stało, samochód utknął w zaspie.

W pobliżu nie było nikogo, za to za szybą auta znajdowała się kartka, a na niej taka oto informacja:

Ogarniemy to jutro (12.12) 2022 z racji tego że trzeba jutro iść do roboty na rano. Właściciela pola przepraszamy.

12.12.2022 godzina 13:00 Bestwina, ul. Braci Dudów – #TakaSytuacja 📸: Rafał

Opublikowany przez Bielskie Drogi Poniedziałek, 12 grudnia 2022

Właściciel BMW dotrzymał słowa

Jak wynika z rozmów, jakie zaczęły toczyć się pod wpisem, kierowca BMW dotrzymał słowa i następnego dnia usunął pojazd z pola. Włączył się też do dyskusji i przyznał, że wpadł w poślizg na zakręcie, który zakończył się na zaśnieżonym polu.

Okazuje się, że nie jemu jednemu zdarzyła się podobna przygoda. Nieopodal BMW z drogi wypadł inny samochód.

Niż Brygida powoduje śnieżyce nad Polską

Za obecny atak zimy odpowiedzialny jest niż Brygida, który już w weekend zaczął powodować obfite opady śniegu. Spowodowało to wiele utrudnień w całym kraju.

Synoptycy IMGW ostrzegają niestety przed kolejnymi śnieżycami, a także gwałtownym spadkiem temperatury. Intensywne opady śniegu spodziewane są już w środę 14 grudnia, a potem w piątek (16.12). Temperatury mają spaść nawet do -16 stopni Celsjusza w ciągu nocy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze