Ewa Kania

Rozkład ważniejszy niż życie pasażerów? Kierowca autokaru wyłamał zapory przejazdu kolejowego!

Celowe i świadome narażenie życia dużej liczby osób - inaczej nie da się skomentować zachowania tego kierowcy autokaru. Mamy tylko nadzieję, że odpowiednie służby już się nim zajmują.

Kierowca autokaru staranował rogatki na przejeździe kolejowym

Trudno zrozumieć bezmyślność kierowców, którzy na widok zamykających się rogatek, próbują jeszcze zdążyć przejechać. Zwykle jadą bezmyślnie za innymi pojazdami i za późno orientują się, że coś jest nie tak.

Zdarzenie z tego nagrania jest zupełnie inne. Widać na nim, jak przez 8 sekund mrugają czerwone światła, zakazujące dalszej jazdy. Kierowca autokaru na ich widok nawet nie zwolnił. Zmienił tylko pas, kiedy zapory zaczęły opadać. Jedną z nich wyłamał i pojechał dalej.

Służby szukają teraz kierowcy autokaru

Jak informuje PKP, uszkodzenie rogatki jest automatycznie sygnalizowane dyżurnemu ruchu. O zdarzeniu poinformowano także Straż Ochrony Kolei. Mamy nadzieję, że również policję.

Wiesz, czym różni się znak D-3 od C-5? Wyglądają niemal identycznie, ale za pomyłkę grozi srogi mandat

Za wjechanie na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle i opadających rogatkach, grozi mandat 2000 zł. W tym zdarzeniu doszło ponadto do uszkodzenia rogatki oraz narażenia bezpieczeństwa podróżujących autokarem, więc niewykluczone, że kierowca stanie za to przed sądem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze