Quantcast
Ewa Kania

Bywasz irytującym sąsiadem? Tam odbiorą ci za to auto! Policja właśnie zarekwirowała dwa Lamborghini

Historia, która brzmi bardzo nieprawdopodobnie, zdarzyła się naprawdę. Jest takie miejsce, gdzie za irytowanie sąsiadów nie dostaje się mandatu, tylko rekwirują samochód. Nawet taki bajecznie drogi.

Policja odebrała dwa Lamborghini „aspołecznym” kierowcom

To piękny dzień… by zarekwirować 2 kolejne Lamborghini. Wydawałoby się, że kierowców tych pojazdów nauczyła coś lekcja, jaką dostał ich kolega wczoraj, ale nie. Przejęte za „antyspołeczne jeżdżenie”, na mocy Aktu Reformy Policji.

Do tej zaskakującej akcji policji doszło w brytyjskim mieście Bolton. Właściciele dwóch Huracanów Spyder mieli jeździć szybko i głośno po okolicy, czym denerwowali okolicznych mieszkańców. Jeden miał nawet podjechać w nocy do funkcjonariusza, przeprowadzającego jakieś czynności i gazować na postoju silnik. Dostał wtedy pierwsze ostrzeżenie i został poinformowany o grożących mu konsekwencjach.

To nie pomogło, więc 12 godzin później, samochód jego i jego kolegi znajdowały się już na lawetach. Według okolicznych mieszkańców, wielokrotnie obaj kierowcy zakłócali spokój okolicy swoją głośną i szybką jazdą.

Wiesz, jak się bronić przed kradzieżą na kolec? Ten kierowca stracił tak 100 tys. zł!

Kiedy policja zabiera samochód za „antyspołeczną” jazdę?

Zgodnie z brytyjskimi przepisami, do konfiskaty może dojść, gdy:

Kierujący używa pojazdu w sposób wywołujący strach, niepokój lub irytację.

Teoretycznie więc, jeśli kupiłeś auto z głośnym, fabrycznym wydechem i lubisz się cieszyć jego dźwiękiem wyjeżdżając rano do pracy, teoretycznie może zostać wysłany na ciebie donos, a policja przyjrzy się twojemu zachowaniu.

Chociaż jesteśmy wielkimi entuzjastami spalinowej motoryzacji, szczerze rozumiemy osoby, które nie mają ochoty słuchać co dzień i noc warkotu i strzałów z wydechu. Mamy jednak nadzieję, że prawo to nie jest nadużywane, ponieważ „wywołać irytację” może naprawdę błahostka, a zgodnie z prawem, to też podstawa do zarekwirowania pojazdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze