Kierowca Audi, uciekając przed policją, uzbierał 87 punktów karnych!

Jak się okazało po zatrzymaniu, za kierownicą niemieckiego samochodu siedział kierowca znany w okolicy z poważnego łamania przepisów ruchu drogowego. Tym razem może trafić do więzienia!

Policjanci z oświęcimskiej drogówki, patrolujący miejscowość Kęty dostrzegli Audi A6 za którego kierownicą siedział znany im 40-latek. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, ponieważ w marcu i kwietniu br. był zatrzymywany najpierw za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, a następnie za złamanie trzymiesięcznego zakazu kierowania. Wtedy też policjanci ujawnili, że kierował pod wpływem narkotyków.

Kierowca zdołał uciec policjantom, ale po drodze zgubił swoje dokumenty

W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania ruszyli za Audi, którego kierowca, na widok radiowozu, zaczął uciekać. Próbując zgubić policjantów nie zważał na znaki drogowe, wielokrotnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniach, zmuszając innych kierujących do zatrzymania się lub zjazdu na pobocze. Podczas niebezpiecznych manewrów znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. 

Motocyklista uciekał przed policją z błahego powodu. Teraz ma poważne kłopoty

W miejscowości Nidek pirat na moment zatrzymał się przed remontowanym odcinkiem drogi, co wykorzystali mundurowi. Natychmiast  podbiegli do Audi i zatrzymali kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 40-latka nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna  odmówił badania testerem narkotykowym, więc została mu pobrana krew do analizy na zawartość środków odurzających.

Pijany i bez prawa jazdy uciekał na samych felgach

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli dwa pistolety gazowe, nożyce do cięcia metalu oraz gumowe węże. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone przedmioty mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa z różnych pojazdów, co jest weryfikowane.

Policjanci podsumowali też cały przejazd 40-latka podczas próby ucieczki. Za wszystkie popełnione przez niego wykroczenia, można było nałożyć w sumie 87 punktów karnych! Ma on teraz jednak znacznie większe zmartwienia – ponieważ złamał 6-miesięczny zakaz prowadzenia, całkowicie utraci uprawnienia, a ucieczka przed policją do przestępstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze