Kia Lotos Race ze wsparciem Policji

16 maja 2011
Projekt Kia Lotos Race 2011 zyskał nie tylko 11 tysięcy zarejestrowanych uczestników, ale także wsparcie Policji w kwestiach propagowania bezpieczeństwa i edukacji młodych kierowców. Prospołeczne cele KLR 2011 są jednym z priorytetów imprezy zorganizowanej przez Kię. Projektowi patronuje Motocaina.pl

Dzięki współpracy z Biurem Ruchu Drogowego wszyscy uczestnicy konkursu mogą liczyć na fachową, merytoryczną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Eksperci drogówki będą służyć pomocą w przygotowaniu zadań dla uczestników finałowej rozgrywki w szkole jazdy „Rallyland", a wszyscy goście internetowej strony www.kialotosrace.pl mogą łatwo znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące zasad BRD. 

Więcej o Kia Lotos Race przeczytasz tutaj.

fot. Policja
- Uznaliśmy, że projekt   Kia Motors Polska, będzie świetną okazją aby młodzi ludzie, którzy czują w sobie żyłkę sportowego kierowcy uświadomili sobie, że swoje zainteresowania  mogą realizować tylko w miejscach do tego przeznaczonych czyli na torach wyścigowych pod okiem profesjonalistów - wyjaśnia mł. inspektor Marek Konkolewski. Drogi są dla wszystkich, korzystają z nich dzieci, starsze osoby, poruszają się całe rodziny, to nie jest miejsce do ścigania się. Staramy się wspierać inicjatywy, które tak jak Kia Lotos Race mają na celu wychowanie świadomych i kulturalnych kierowców. To właśnie od osób z najmniejszym stażem za kierownicą,  w znacznym stopniu zależy bezpieczeństwo wszystkich na drogach. Ich  edukacja z pewnością będzie procentować w przyszłości. 

A grono uczestników projektu systematycznie rośnie. Liczba zarejestrowanych w programie KLR 2011 przekroczyła już 11 tysięcy osób, co jest o tyle świetnym wynikiem, że liczbę chętnych ograniczają m.in. ramy wiekowe. Ponad połowa z nich pozytywnie zaliczyła już testy na stronie www. Błyskawicznie rośnie także liczba „fanów" strony Kia Lotos Race 2011 na portalu społecznościowym www.facebook.com. Obecnie to ponad 2100 osób aktywnie komentujących wydarzenia związane z trwającym projektem. 

Wśród zarejestrowanych jest sporo kobiet.
fot. Kia
Uczestnicy Kia Lotos Race są aktywni nie tylko w świecie wirtualnym, ale także za kierownicami gokartów. Zmagania na kartingowych torach to droga do udziału w półfinałowych wyścigach, gdzie wyłonieni zostaną najlepsi kandydaci do szkoły „Rallyland". Do tej pory na wszystkich torach uczestniczących w projekcie swoje rekordy uzyskało blisko 900 zawodników. Ten etap imprezy zakończy się 10 czerwca, więc spodziewany jest dalszy, systematyczny wzrost liczby chętnych do zdobycia tytułu najlepszego kierowcy młodego pokolenia. 

Zmagania w walce o rekordowy czas okrążenia na torach współpracujących z projektem, śledzą już kamery Kia Lotos Race TV. Ekipa telewizyjna spotyka się z uczestnikami KLR 2011, rozmawiając o ich pasjach, celach i osiągnięciach. Wizyty KLR TV są wcześniej anonsowane na „facebookowym" profilu konkursu oraz na stronie www, umożliwiając chętnym stawienie się w odpowiednim czasie na torze. 

Kia Lotos Race 2011 to unikatowy program poszukiwania i szkolenia talentów kierownicy, którzy chcą zasiąść w wyścigowej Kia Picanto i wystartować w markowym pucharze producenta, jaki ruszy już w przyszłym sezonie.

Jego organizacją zajęła się firma Kia Motors Polska we współpracy z Lotos Oil i przy wsparciu strategicznych partnerów - PZU, Santander Consumer Bank, Caroli Kart oraz - w kwestiach bezpieczeństwa i edukacji - Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

Zobacz co nowego w Kia Lotos Race na:

http://kialotosrace.pl/s/4/relacje

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!