Kia Lotos Race 2011 roztrzygnięty!

30 tysięcy złotych przeznaczone na udział w przyszłorocznym pucharze oraz kluczyki do wyścigowej Kia Picanto Race otrzymał 21. letni Grzegorz Kubat z Radomia.Drugie miejsce zajął Łukasz Bylica z Roczyn koło Andrychowa, a podium uzupełnił Michał Dobrowolski ze Szczecinka.

 

fot. KIA

Zdobywcy drugiego i trzeciego stopnia podium także otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe od organizatorów oraz sponsorów projektu – Lotos Oil, PZU, Caroli Kart i Santander Consumer Bank. Nagrody zwycięzcom wręczał Sungbok Lee, Prezes Kia Motors Polska i Bartłomiej Indeka, z-ca Dyrektora Handowego Lotos Oil.

 

Organizator przyszłorocznej serii wyścigowej przewidział także upusty dla wszystkich finalistów KLR 2011 na zakup pucharowych Picanto.

Finał konkursu Kia Lotos Race 2011 rozgrywany był podczas 10-dniowego kursu doskonalenia techniki sportowej jazdy, zorganizowanego w ośrodku

fot. KIA

Rallyland Tomasza Kuchara. Dwudziestka uczestników w wieku od 16 do 24 lat była szkolona i egzaminowana przez grono instruktorów związanych ze sportami motorowymi, pośród których znaleźli się Jakub Golec, Zbigniew Szwagierczak, Tomasz Kuchar, Jakub Gerber, Robert Hundla oraz Daniel Dymurski. W tym czasie uczestnicy mieli również zajęcia praktyczne prowadzone w zwykłych autach oraz profesjonalnych wyścigówkach Kia pro-cee’d. Prowadzono także szereg teoretycznych wykładów i zajęć dotyczących sportów motorowych, przepisów w wyścigach oraz rajdach, techniki, mechaniki i zasad żywieniowych dla sportowców. Istotne były kwestie bezpieczeństwa podczas imprez sportowych a także w codziennym ruchu drogowym. W tym aspekcie

fot. KIA

cały projekt wspierało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

W Kia Lotos Race 2011 wzięło udział ponad 12 000 osób. Konkurs mający na celu odszukanie amatorskich talentów kierownicy i wprowadzenie ich w świat samochodowych wyścigów rozpoczął się w kwietniu. Od tego czasu uczestnicy musieli przejść wirtualne testy, zaprezentować swoje umiejętności na komercyjnych torach kartingowych, wziąć udział w kartingowych wyścigach kwalifikacyjnych, by w finałowej rozgrywce zmieryć się z konkurentami w Rallylandzie.

Już niedługo na Motocaina.pl będzie mogli

fot. KIA

przeczytać wrażenia dwóch Pań Amelii Ryppa i Katarzyny Małkowskiej, którym udało się zakwalifikować do finałowej rozgrywki.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze