Karolina Chojnacka

Ken Block zapowiada Elektrikhanę! Jego nowe auto to elektryczne wcielenie kultowego S1 Quattro

Ken Block zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy w roku 2005, jednak najbardziej znany jest za sprawą swych misternie wyprodukowanych i zmontowanych filmów, na których w niezwykłych miejscach jeździ sportowymi samochodami, ocierając się niejednokrotnie o fizyczne granice możliwości.

We wrześniu 2022 roku Ken Block oficjalnie zakończył długoletnia współpracę z Fordem i przeszedł do Audi. Razem z niemieckim producentem gwiazda Gymkhany ma zamiar realizować ekskluzywne projekty z dziedziny elektromobilności. Kierowca, który zasłynął publikowanymi w sieci filmami prezentującymi efektowną jazdę bokiem, zasiądzie za kierownicą elektrycznego wcielenia jednej z rajdowych legend.

Nowe auto Kena Blocka to Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron, będące elektryczną reinterpretacją kultowego S1 Quattro.

Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron
Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron, fot. materiały prasowe / Audi

Pod odważnie wystylizowanym nadwoziem z imponującymi elementami aerodynamicznymi, zdecydowanie nawiązującymi do oryginału, znajdują się dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 680 KM, co w połączeniu ze stosunkowo niewielką masą samochodu ma zapewnić świetne osiągi. Większość elementów konstrukcji wykonano z wytrzymałego i lekkiego włókna węglowego. Co więcej, samochód spełnia standardy FIA dotyczące kwestii bezpieczeństwa i homologacji.

Jak wyznał Ken Block, jazda elektrycznym Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron pozytywnie go zaskoczyła:

Było tu sporo zaskoczeń i kwestii do nauczenia. Poślizg i pełny obrót po wdepnięciu gazu przy 150 km/h to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie.

Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron
Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron, fot. materiały prasowe / Audi

O tym jak Hoonitron sprawdza się w akcji przekonamy się już wkrótce. Audi wraz z Kenem Blockiem zapowiedzieli bowiem Elektrikhanę, czyli elektryczną Gymkhanę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze