Daria Mikólska

Kawasaki stworzyło robota-kozę. Może pomagać ludziom

Zdajemy sobie sprawę, że tytuł brzmi mało wiarygodnie, ale to prawda. Kawasaki naprawdę zbudowało robota, który przypomina kozę. Okazuje się, że projekt może się bardzo przysłużyć ludzkości.

Inżynierowie Kawasaki przy udziale naukowców z Uniwersytetu w Tokio stworzyli niecodzienny projekt o nazwie Bex. Konstrukcja zadebiutowała podczas Międzynarodowej Wystawy Robotów. Robot przypominający kozę jest następcą humanoida o nazwie Kaleido.

Zobacz: Kawasaki zmienia logo. Czy to zapowiedź elektrycznej przyszłości?

Japończycy są znani ze swojego nietuzinkowego podejścia do wielu tematów. Poprzedni projekt nie grzeszył wyglądem, ale robot-koza całkowicie go przebija.

Kawasaki Bex
Kawasaki Bex

Na pierwszy rzut okaz pomysł wydaje się absurdalny, ale z czasem zrozumiemy jego istotę. Robot-koza powstał w dobie pandemii i coraz większego zapotrzebowania na roboty, które wspomogą ludzi w pracy.

Kawasaki Bex
Kawasaki Bex

Bex udźwignie towar ważący do 160 kilogramów, a więc może się przydać w niejednej fabryce lub magazynie. Oprócz tego może np. wspomagać pensjonariuszy w domach opieki lub pomagać na miejscach katastrof. Robo-koza może na przykład pomóc wyciągać ludzi spod gruzów.

Zobaczcie robo-kozę marki Kawasaki w akcji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze