Konrad Maruszczak

Karolina Pilarczyk Mistrzynią Polski w drifcie

Karolina Pilarczyk uznawana jest za najbardziej znaną drifterkę w Polsce i Europie. Do jej wyczynów dochodzi kolejny - tytuł Mistrzyni Polski w drifcie.

Za nami Gala Sportu Samochodowego 2023. Najlepsi zawodnicy różnych dyscyplin motorsportu,  odebrali statuetki, puchary oraz szarfy za swoje sukcesy w sezonie 2023.

W kategorii driftingu triumfowała Karolina Pilarczyk – najbardziej znana drifterka w Polsce i Europie. Swoje wysokiej klasy umiejętności przypieczętowała tytułem Mistrzyni Polski 2023. Choć ma już na koncie podwójne mistrzostwo Europy, to tytuł mistrzowski zdobyty we własnym kraju jest dla niej szczególnie ważny. Mistrzyni-drifterka powtarza, że to „polscy kibice są jej tajną bronią, dodają jej mocy w najtrudniejszych chwilach.”

Karolina Pilarczyk jest uznawana za królową polskiego driftu

Należałoby dodać, że nie tylko polskiego, ale także na skalę europejską. Ma bowiem na swoim koncie dwa zwycięstwa w prestiżowych zawodach europejskich Queen of Europe. W Polsce Sezon driftingowy 2023 w serii Drift Open zakończyła na drugim miejscu podium.

Karolina Pilarczyk jest pierwszą kobietą, która zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. Posiada również certyfikaty: Formula Drift PRO2 w USA, King of Europe PRO1, King of Asia oraz Drift Open.

Czym jeździ Karolina Pilarczyk?

Obecnie posiada dwa, szalenie mocne samochody – LSX 376 6.2 V8 Supercharger o mocy 800KM oraz LS3 6.2l 500KM. Obydwa, pieszczotliwie nazwane Predator i Raptor zbudowane są na bazie Nissana 200sx s14a. Pilarczyk ma także trzecie auto za Oceanem – to Nissan 200sxs14a LS +Vortech Supercharger V7 o mocy 600KM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze